Kosárlabda: nyolcadik lett az U16-os leányválogatott a miskolci Eb-n

H. B. utanpotlassport.huH. B. utanpotlassport.hu
2024.08.24. 20:46
Fordulatos mérkőzésen négy ponttal alulmaradt az U16-os leány kosárlabda-válogatott a németek elleni, szombat esti helyosztón, így a nyolcadik helyen zárt a miskolci korosztályos Európa-bajnokságon.

Miután a magyar válogatott pénteken kikapott a belgáktól az 5-8. helyért zajló helyosztók első fordulójában, másnap, a hazai rendezésű U16-os leány kosárlabda Európa-bajnokság záró napján Czirják Szilvia együttese a 7. helyért lépett pályára a németek ellen.

Az ellenfél sokkal jobban kezdte a meccset, az ötödik perchez érve már 10–2-es vezetésre tett szert. Majd a mieink is szépen lassan játékba lendültek, elkezdtek kiválóan dobni kintről, és Babay-Bognár Kinga triplájával 16–14-nél már a magyar csapatnál volt az előny. Babay-Bognár vezérletével aztán a második negyedben sikerült ellépni, és tíz pontre növelni a különbséget (28–18). Ezután viszont a németek percei következtek, miközben az első félidő utolsó hat percében a magyar lányok már egyetlen kosarat sem dobtak; a németek 14–0-s sorozatával 28–32 állt az eredményjelzőn a nagyszünetben.

Nyolcadik helyen végeztek az U16-os lányok a hazai Eb-n Forrás: FIBA

A fordulást követően Csaplár-Nagy Lara és Babay-Bognár Kinga révén jól indult a második félidő (35–34). Azonban ez csak fellángolásnak bizonyult, a németek újra átvették az irányítást (37–44). Majd folytatódott az eddigi meccskép: a hullámvölgy után jön az újabb hullámhegy, és a mieink ismét magukra találtak. A játékrész utolsó négy percét 15–5-re megnyerték, így előnyből várhatták a záró szakaszt (52–49). A negyedik negyed elején a magyar együttes stabilan őrizte minimális fórját, a meccs utolsó öt percének 64–60-ról vágtak neki a felek. Ezt követően 6–0-s szériával fordítottak a németek (64–66). A végjátékban aztán hol az egyik, hol a másik csapatnál volt az előny (69–68), de a legvégét sajnos az ellenfél bírta jobban idegekkel,

a magyar válogatott 73–69-es vereséget szenvedett.

Legeredményesebb magyar játékosként Babay-Bognár Kinga 22 pontig jutott.

A mieink ezzel a nyolcadik helyen végeztek a miskolci kontinenstornán,

és ezzel megismételték az egy évvel ezelőtti eredményt, amikor az előző évjárat legjobbjai szintén nyolcadikok lettek a törökországi U16-os Eb-n.

Szombat este a francia és a finn csapat vívja az Európa-bajnoki finálét a DVTK Arénában, míg a harmadik helyet a záró napon az olaszokat legyőző spanyolok szerezték meg.