Tenisz: Jilly Ádám közel állt az U18-as Eb-elődöntőhöz

UP-info  utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2024.09.21. 16:01
Jilly Ádám három szettben kapott ki az U18-as teniszezők ausztriai Eb-jének negyeddöntőjében.

Négy magyar fiatalnak szurkolhattunk az U18-as teniszezők az ausztriai Felsőpulyán zajló Európa-bajnokságán.

A hazai szövetség tájékoztatása szerint közülük a legjobban Jilly Ádám szerepelt, aki a legjobb nyolcig jutott.

Jillyre az első kiemelt román Luca Preda várt a kontinensbajnokság negyeddöntőjében. A magyar ígéret az első szettet ugyan elveszítette, de a másodikban remek játékkal egyenlített, majd a döntő játszmában is vezetett 3:1-re. Ellenfele azonban visszabrékelt, 3:3 után 4:4 lett az állás, amikor is Jillynak több fogadóelőnye volt az 5:4-hez. Preda előbb extra megoldásokkal hozta a szerváját, majd neki sikerült brékelni, és nyerni (6:2, 3:6, 6:4).

A negyeddöntőbe jutás így is Jilly Ádám eddigi legjobb eredménye J300-as versenyen.

Párosban sem maradt magyar versenyben az Eb-n. Bíró Melinda és Molnár Kitti 6:1, 6:7(4), 10–4-re kikapott a 6. kiemelt holland duótól, míg Jilly Ádám és Kincses Kolos 7:5, 6:2-re veszített a 8. kiemelt svájciak ellen.

(Kiemelt képünkön: Jilly Ádám Forrás: Magyar Tenisz Szövetség)