Washington Wizards–Indiana Pacers 89–96
A nap hőse: Stephen Curry, aki végre huzamosabb ideig egészséges tud maradni és jelenleg olyan formában kosarazik, amilyenre képességei predesztinálták. |
A nap lúzere: Skott Skiles, aki a Milwaukee mestereként nagyon csúnyán "elcserélte magát", ez pedig a Bucks győzelmébe került Charlotte-ban. |
Továbbra sincs meg a Wizards első idei győzelme, viszont a franchise történelmének legrosszabb idénykezdete már a jelenlegi gárdához fűződik, kilencedik bukása volt ez sorozatban a fővárosi alakulatnak. A szintén alulteljesítő Pacers már majd 20 ponttal ment a második negyedén, ott nagyjából el is dőlt a találkozó. A 30 pontos David West és a 20 pontos, 12 lepattanós dupla duplát szállító Roy Hibbert nagyon megbüntették a Nené nélkül puha benti játékot mutató hazaiakat, John Wall pedig szintén hiányzott a vendéglátóknál, de nem igazán van már mentség arra, amit idén a Wizards produkál.
A Wizards legjobb dobói: Beal 18, Seraphin 13, Jo. Crawford 11
A Pacers legjobb dobói: Da. West 30, Hibbert 20, Ge. Hill 12
Charlotte Bobcats–Milwaukee Bucks 102–98
Kemba Walker (19 pont) és Ramon Sessions (23 pont) egy újabb meccset hoztak a Charlotte-nak, ezzel megint 50 százalék felett Mike Dunlap nem túl sokra taksált együttese, bár ehhez a mostani győzelemhez kellett a negyedik negyedben már kétszámjegyű előnnyel is rendelkező Milwaukee edzőjének, Scott Skilesnak is 1-2 teljesen indokolatlan húzása, főleg magas posztokon cserélt nagyon rosszul a mester, ezen pedig el is ment a mérkőzés, de annyira jól áll jelenleg a wisconsini alakulat, hogy ez még bőven bele is fért. Monta Ellis 31 pontján kívül csak Mike Dunleavy újabb sokoldalú és produktív játéka emelhető ki a vendégeknél, de ennyi kevés volt az üdvösséghez.
A Bobcats legjobb dobói: Sessions 22, K. Walker, Mullens 19–19
A Bucks legjobb dobói: Ellis 31, Dunleavy 16, Jennings 10
Atlanta Hawks–Orlando Magic 81–72
JJ Redick annak ellenére is vállalta a megmérettetést, hogy eléggé rosszul érezte magát így influenzásan, s talán ki is lehet mondani, hogy ma csak ártott csapatának (2 pont, 7-ből 1-es mezőnymutató, 3 eladott labda), de az egész Magic egy levert csapat benyomását keltette, idénybeli talán legkilátástalanabb játékát mutatta be a kisebbik floridai alakulat. Nem kellett így sok jó egyéni teljesítmény az Atlantának, mely Al Horford 15 pontos, 9 lepattanós performanszára alapozott elsősorban, no meg a remek csapatvédekezésre.
A Hawks legjobb dobói: Horford 15, L. Williams 14, I. Johnson 9
A Magic legjobb dobói: G. Davis 11, Nelson, Moore, McRoberts, Harkless 8–8
Memphis Grizzlies–Denver Nuggets 92–97
Idén először vesztett saját közönsége előtt a még így is ligaelső Memphis, a Denver pedig ezzel a diadallal még mindig negatív mérleget birtokol, de talán gyűjt annyi lendületet, hogy valóban meg tudjon indulni felfelé George Karl mester vezetésével. A Grizzlies kicsit nagyobb koncentrációval könnyedén lezárhatta volna ezt a meccset a végjátékban, de Marc Gasol a lehető legrosszabbkor vétett látványos támadóhibát, Danilo Gallinarit pedig a létező legfontosabb pillanatban hagyta üresen a triplavonalnál a hazai védelem, a 26 pontos idénycsúccsal kirukkoló olasz pedig büntetett és ezzel hozta a mérkőzést a vendégeknek.
A Grizzlies legjobb dobói: Gay 22, M. Gasol 16, Z. Randolph 12
A Nuggets legjobb dobói: Gallinari 26, McGee 15, Faried 13
Dallas Mavericks–Golden State Warriors 101–105 – hosszabbítás után
A még egy darabig Dirk Nowitzkit nélkülöző Dallas nagyon belassított az idényeleji jó forma után, most a mumus, azaz a Warriors is elverte Rick Carlisle legénységét, méghozzá a Mavericks otthonában. Stephen Curry idei legjobbját nyújtotta a túloldalon, úgyhogy Andrew Bogut sérülései ide vagy oda, a GSW már most jobb mutatóval rendelkezik, mint a texasi alakulat, s az ilyen diadalokkal szépen demonstrálja Mark Jackson csapata, hogy ebben a szezonban komolyan gondolja a playoff-részvételt. A rendes játékidő végén egyébként Vince Carter szeretett volna hős lenni, de ahogy legutóbb, úgy most sem jött össze neki, a ráadásban pedig a 31-et szóró Curry és a 20 pontos, 12 lepattanós dupla duplát szállító újonc, Harrison Barnes bevitték a célba a vendégeket.
A Mavericks legjobb dobói: Mayo 27, Kaman 18, Murphy 12
A Warriors legjobb dobói: Curry 31, H. Barnes 20, D. Lee 17
San Antonio Spurs–Los Angeles Clippers 87–95
Ötös győzelmi szériáját éppen a Spurs Los Angeles-i legyőzésével kezdte a Clippers, mely most San Antonióban is két vállra fektette a texasiakat. Érdekesség, hogy mindkét alakulat elvesztette kezdő bedobóját, a hazaiaknál Stephen Jackson ujja tört el, a vendégeknél pedig Caron Butler válla fájdult meg korán, az összecsapás pedig nélkülük folytatódott ezen sérülések miatt. A Kawhi Leonardot kényszerből jegelő Spurs legalább Gary Nealt visszakapta erre az estére, de nem volt most átütőerő a Spursben, míg a Clipperst láthatóan most is extrán motiválta a tavalyi 0-4-es kiesés a texasiakkal szemben.
A Spurs legjobb dobói: Duncan 20, Ginobili 15, T. Parker 11
A Clippers legjobb dobói: Paul 19, Griffin 16, Barnes 14
Utah Jazz–Houston Rockets 102–91
Otthon továbbra is nagyon megy a Jazznek, most ráadásul egy beteg James Hardennel felálló Rockets jött "könnyed játszadozásra" Salt Lake Citybe, s mivel a vendégek ásza a második félidőre már ki sem futott társaival, semmi sansza sem maradt a Houstonnak a fordításra majd 20 pontos hátrányból. A 14 pontos, 16 lepattanós Al Jefferson eddig nagyon stabil pontja a Utah-nak, de egyre inkább megvannak a kiegészítőemberektől érkező jó, illetve átlagon felüli teljesítmények is, nem hiába érte el mára az 50 százalékos mutatót a Jazz.
A Jazz legjobb dobói: Hayward 15, Foye, Al Jefferson 14–14
A Rockets legjobb dobói: Patterson 19, Lin 13, T. Jones, Marc. Morris 12–12
ALAPSZAKASZ, 21. JÁTÉKNAP | |
Washington Wizards–Indiana Pacers | 89–96 |
Charlotte Bobcats–Milwaukee Bucks | 102–98 |
Atlanta Hawks–Orlando Magic | 81–72 |
Memphis Grizzlies–Denver Nuggets | 92–97 |
Dallas Mavericks–Golden State Warriors | 101–105 – h.u. |
San Antonio Spurs–Los Angeles Clippers | 87–92 |
Utah Jazz–Houston Rockets | 102–91 |