A nap hőse: Nem sűrűn esik a választás egy vesztes csapat játékosára, de Samuel Dalembert a maga 35 pontos, 12 lepattanós, 2 gólpasszos, 1 lepattanós teljesítménye a 21-ből 17-es mezőnymutatóval a Bucks veresége ellenére is feljogosítja az "elkövetőt" erre a címre. |
A nap lúzere: Brandon Jennings, aki egyre frusztráltabban viselkedik a pályán, elképesztő fegyelmezetlenségével pedig lassan többet árt a csapatának, mint Russell Westbrook rosszabb napjain az Oklahoma Citynek. |
Indiana Pacers–Atlanta Hawks 114–103
A Pacers sorozatban 15. hazai fellépésén sem talált legyőzőre, a 29-et szóró Paul George mellett elég volt több erős közepes teljesítmény is a vendéglátónak, ugyanis a Hawks ásza, Josh Smith csupán 9 egységig és 10 lepattanóig jutott, csak a 24-et dobó Jeff Teague hozott extra-közeli performanszt az atlantaiaknál. A Danny Grangert a jövőhéten már visszakapó Indiana egyre jobb támadásban, pedig egy hónapja még a liga egyik legjobb védő csapataként tűnt ki Frank Vogel legénysége.
A Pacers legjobb dobói: George 29, Da. West, Ge. Hill 15–15
A Hawks legjobb dobói: J. Teague 24, Horford 15, J. Jenkins 14
Brooklyn Nets–Los Angeles Lakers 83–92
Nagyon vegyes érzésekkel feküdhettek le aludni a Los Angeles-iek ezen az éjjelen, hiszen a Lakers idei talán legértékesebb (idegenbeli) győzelmét aratta a biztos rájátszónak tűnő Nets otthonában, ráadásul mindezt az egy mérkőzésre eltiltott Metta World Peace és a kezdőcenter, Dwight Howard nélkül érte el az aranysárga-lila-had, ráadásul Kobe Bryant (21 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) is megmaradt a csapatember szerepkörében, míg Steve Nash 17 ponttal és 8 gólpasszal rukkolt ki. A gondok ott kezdődtek, hogy az említett Howard sérüléséről kiderült, hogy az még egy darabig biztosan távol tartja őt a játéktól, a mostanában kiválóan centerező Pau Gasol pedig egy pattanást érzett a lábában és többet nem is tért vissza a parkettre. Az utóbbi hét mérkőzéséből hatot megnyerő Lakers a végjátékban is higgadt tudott maradni, de a D'Antoni-legénység sikerének egyik legfőbb záloga a Brooklyn kimondottan buta játéka volt ezen az estén, hiszen a Williams, Johnson páros fizikális és magasságbeli fölényét képtelen volt kihasználni a vendéglátó, egyedül a 30 pontos, 11 lepattanós Brook Lopez palánk alatti "oktatófilmje" volt dicsérendő a hazaiak részéről.
A Nets legjobb dobói: B. Lopez 30, Deron Williams 15, Joe Johnson 11
A Lakers legjobb dobói: Bryant 21, Nash 17, P. Gasol 15
Memphis Grizzlies–Phoenix Suns 90–96
Nagy meglepetés Memphsiben, vagy mégsem?! Habár hatalmas a két csapat idei teljesítményei közötti különbség, de azt érdemes megjegyezni, hogy a Suns amolyan „mumusa” a Grizzliesnek, idén egyszer már legyűrte a Goran Dragic irányította arizonai alakulat a Hollins-legénységet, valamint idegenben is egyszer hosszabbításra tudta menteni a mérkőzést Memphisben, igaz akkor végül Zach Randolph-ék örülhettek. A végjátékban a betegség miatt keveset játszó Dragic pontjai döntöttek, no meg az, hogy Marc Gasol idejekorán kipontozódott, így Marcin Gortat (20 pont, 7 lepattanó) és a visszatérő Jermaine O'Neal (14 pont) palánk alatti pusztítását senki sem tudta megakadályozni a hajrában.
A Grizzlies legjobb dobói: Bayless 29, Z. Randolph 21, Prince 11
A Suns legjobb dobói: Gortat 20, Dragic 17, O'Neal 14
Houston Rockets–Golden State Warriors 140–109
Már a feldobás előtt sejtettük, hogy óriási pontzuhatag következik ezen a találkozón, hiszen oda-vissza mismatch-ek sorát láthatjuk, amikor feláll a két kezdőötös, de egy ennyire egyoldalú ütközetre, ahol két komolyabb rekordot is beállít, illetve megdönt a Rockets, azzal nem sokan számolhattak. A korábban a Warriorsban „létszámfelettinek nyilvánított” Jeremy Lin „bosszúja” édes volt a texasiak számára, 28 pont és 9 gólpassz érkezett a Houston irányítójától, aki lejátszotta a pályáról Steph Curry-t (7 pont, 9 gólpassz), de a legfőbb említeni való az a McHale-csapat 23(!) bedobott triplája, aminél többet még soha egy másik gárda sem tudott felmutatni a liga történetében, továbbá a 140 pont a Rockets csarnokának csúcsa is egyben. Érdekesség, hogy a vendégek az utolsó percekben sportszerűtlen módszerekkel is igyekezték elkerülni, hogy a Houston meg is döntse a fantasztikus hárompontos-rekordot, ne csak beállítsa azt.
A Rockets legjobb dobói: Lin 28, Harden 18, Parsons 16
A Warriors legjobb dobói: Jack 20, D. Lee 18, Landry 12
Denver Nuggets–Milwaukee Bucks 112–104
Ha már az érthetetlen eseményekkel kezdtük a sort, akkor ezek „krémje” a játéknap utolsó derbijére maradt. A Bucks szédületes tempóban kezdte a találkozót, méghozzá az első félidőben hibátlan(!) dobóteljesítménnyel 21 pontig jutó Samuel Dalembert főszereplésével, aki végül 5,7 pontos idényátlaga dacára egy 35-ös karriercsúcsot repesztett 21-ből 17-es mezőnyözéssel, amihez hasonlót idén csak LeBron James tudott elérni a 30 felett teljesítők közül. A vendégek rutinos centere viszont hiába egészítette ki ezt a produkciót 12 lepattanóval, 2 gólpasszal és 1 blokkal, a korábban 17-es fórral is rendelkező Milwaukee nagyon megszenvedte Larry Sanders (12 pont, 7 lepattanó, 5 blokk) ijesztő esését és sérülését, valamint Brandon Jennings mérhetetlenül sok rossz döntését és fegyelmezetlen játékát. A22-őt szóró Danilo Gallinari vezetésével lehajrázta a Denver a keletieket, az olasz játékos egyébként ez év egyik legtrükkösebb dobását is értékesítette a végjátékban, a Bucks pedig a tanulságos vereség mellett elvesztette kezdőcenterét, de talált a padon egy több, mint csak használható veterán magasembert.
A Nuggets legjobb dobói: Lawson, Gallinari 22-22, C. Brewer 20
A Bucks legjobb dobói: Dalembert 35, Jennings, Ellis, Sanders, Mbah a Moute 12-12