Philadelphia 76ers–Houston Rockets 133–113
Embiid oktatott, a második félidőben döntötte el a Philly. A Maxey-Thybulle párost nélkülöző hazaiak az első félidőben nehezen bírtak a Houstonnal, olyannyira nehezen, hogy a nagyszünetben még a vendégek vezettek egy ponttal, de a fordulást követően sikerült feljebb kapcsolnia Doc Rivers (illetve a helyette meccselő Dan Burke) alakulatának és fokozatosan állva hagyta ellenfelét. A harmadik negyedet 41-29-re nyerte az együttes, majd a záró etapban tovább növelte a különbséget, összességében 71 pontot dobott a meccs második felében, addigra ellenállhatatlanná vált támadásban. Mindezt pedig Joel Embiid alapozta meg, aki 30 játékperc alatt 31 ponttal, 15 lepattanóval és 10 gólpasszal pályafutása harmadik tripla-dupláját rakta össze - összességében sorozatban negyedszer és hétből hatodszor jutott 30 pont fölé, vezérletével pedig a Sixers is zsinórban negyedik győzelmét húzta be. Embiid látványos, csarnokrobbantó megmozdulásai mellett a kezdőbe kerülő Furkan Korkmaz (24 pont, 11 lepattanó, 6 gólpassz), valamint a padról beszálló Isaiah Joe (18 pont, 5/8 tripla) is kitett magáért és a kissé harmatosabb első félidő után remek játékkal hozták a kötelezőt, 52%-kal dobtak mezőnyből, 42,5%-kal tripláztak, valamint 33 gólpasszt osztottak ki - következőleg Orlandóban megint nekik áll majd a zászló.
Zuhan a Rockets. Sorozatban nyolcadik vereségét könyvelhette el a vendégcsapat, amely házon belül egy meccsre eltiltotta Christian Woodot és Kevin Porter Jr.-t is - Stephen Silas szerint a nem megfelelő viselkedés és kifakadás miatt ez szükséges volt, mert azt nem lehet eltűrni, de szeretik a két említett játékost és ezen a mostani helyzet sem változtat. Eric Gordon 14 ponttal tért vissza a kihagyása után, Garrison Mathews 23 ponttal és 4/8 triplával jelentkezett, de sem tűzerőben, sem sebességben, sem mélységben nem vehették fel a kesztyűt a Sixersszel, ráadásul nekik nem volt Embiidjük sem. Tartották magukat, ameddig lehetett, de ennél több most nem volt bennük, következőleg Washingtonban próbálhatnak meg javítani.
A 76ers legjobb dobói: Embiid 31/3, Korkmaz 24/9, Joe 18/15
A Rockets legjobb dobói: Mathews 23/12, Gordon 14/9, Tate 14
Washington Wizards–Charlotte Hornets 124–121
Túldobta ellenfelét a Wizards. Nem a védekezésről szólt ez a találkozó, mindkét csapat lőtt, mintha nem lenne holnap, ebből pedig nagy hullámzások alakultak ki: a Washington 38-25-re megnyerte az első negyedet, aztán a Charlotte 39-18-re elvitte a másodikat és a vendégek vezettek már 14 ponttal is - majd a harmadik játékrészben megint a fővárosiak időszaka következett és visszajöttek egál közelére. A záró etap elején aztán a Wizards egy 11-0-s futással ismét átvette az irányítást, majd újfent a Hornets vezetett, végül az utolsó másfél perc döntött: 111-113-nál Kyle Kuzma bombázott be egy clutch triplát és a Charlotte itt sorozatban öt dobást hibázott el - mind az öt távolról érkezett, közben pedig a Washington higgadt büntetőzéssel meg tudott lógni. Ez eldöntötte a küzdelmet, a végeredményt már csak az utolsó pillanatban eleresztett nagyon távoli Rozier-hármas állította be, de a hajrában egyszerűen túldobta ellenfelét a Wizards, méghozzá azért, mert Bradley Beal (35 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz) klasszisteljesítménye mellett Kuzma is óriási extrát hozott és 36 pontos szezoncsúccsal, 14 lepattanóval, valamint 6 gólpasszal zárt. A két játékos remeklése, valamint a hét és fél emberből álló rotáció is elégnek bizonyult, ezzel a győzelemmel pedig újra 50% fölé javították a mérlegüket.
A jó dobások hiányoztak. James Borrego, a vendégek vezetőedzője szerint nekik rengeteg dobásuk volt ezen az estén ahhoz, hogy megnyerjék a mérkőzést, de a legfontosabb pillanatban mindent elrontottak, amit csak el lehetett, ezen ment el a győzelmük - a Washington bedobta a végén, ők pedig nem, ez döntött. Gordon Hayward (27 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Miles Bridges (23 pont, 14 lepattanó, 4 gólpassz, 4 labdaszerzés) és Terry Rozier (25 pont, 5/9 tripla) is mindent megtett, de ez sem volt elég, bár kicsit összeszedték magukat a Suns elleni méretes pofon után, ám a back-to-back második felén sem tudtak nyerni, így éppen a Wizards mögé csúsztak vissza a tabellán.
A Wizards legjobb dobói: Kuzma 36/18, Beal 35/9, Gafford 15
A Hornets legjobb dobói: Hayward 27/6, Rozier 25/15, Bridges 23/6
Brooklyn Nets–Memphis Grizzlies 104–118
Simán nyert a Memphis. Nem lett szoros meccs a rangadóból, a Grizzlies ugyanis gyakorlatilag lesimázta ezt a találkozót Brooklynban. Az első félidőben is vezetni tudtak a vendégek, a nyitó játékrészt öt ponttal nyerték, a nagyszünetben kilenc volt közte és egyetlen másodpercig sem voltak hátrányban, majd a harmadik negyedben robbantottak: Ja Morant egymaga 18 pontot szerzett ekkor, csapata pedig 40-26-ra szedte szét ellenfelét és itt már 20 egység felett is járt a különbség. Mindebből az fakadt, hogy a záró etapban már több kulcsjátékos is a padról nézte az eseményeket és bár a Nets cseresora sokat kozmetikázott a helyzeten, de a lényegen nem tudott változtatni, összességében más szintet képviselt a Memphis, mint a Brooklyn. A vendégeknél a hét játékosának választott Morant oktatott (36 pont, 6 lepattanó, 8 gólpassz, 14/22 mezőnyből) és a betöréseivel folyamatosan bedöntötte a Nets védekezését, de mellette Desmond Bane (29 pont, 8 lepattanó, 5/11 tripla) is remekelt és csapatszinten is maximálisan érvényesítették az akaratukat. Ennek köszönhetően zsinórban ötödször nyertek és továbbra is "a senki földjén" negyedikek Nyugaton - most mennek tovább Clevelandbe, aztán fogadják a Detroitot, ezek is hozható meccsek lesznek számukra.
Nem tudott válaszolni a Brooklyn. Pontosan ott vesztette el ezt a meccset a Nets, amely faktoroktól tartott Steve Nash vezetőedző: a palánk alatt és az eladott labdákból. A vendégek már az első félidőben 14 pontot dobtak a brooklyni labdavesztéseket kihasználva és bár a fordulás után erre már figyeltek a hazaiak, de a harmadik negyedtől viszont teljesen beszakadt a festékük - Morant minden labdabirtoklásból el tudott menni a gyűrűig, abból jöttek a kiosztások, jöttek a közeli befejezések és jöttek a Nash által kiemelt támadópattanók. Az első félidőben 13, összesen pedig 23 lepattanót húztak be Brandon Clarke-ék az ellenfél térfelén, 61-33-ra nyerték a lecsorgók csatáját, egyszerűen elnyomták a festékben a LaMarcus Aldridge nélkül kiálló brooklyni gépezetet, ezt pedig nem lehetett máshol ellensúlyozni. Ugyan Kevin Durant (26 pont, 6 gólpassz, 3 labdaszerzés, 3 blokk) és James Harden (19 pont, 8 gólpassz) igyekezett, de magukhoz képest ők sem voltak kiemelkedőek, a társak pedig végképp eltűntek, Patty Mills például dobott pont nélkül zárt - a lepattanózás mellett a 30% alatti triplázás sem segített, tulajdonképpen esélyük sem volt ezen az estén. Így sorozatban harmadik vereségüket szenvedték el és Durant szerint nincs meg a megfelelő mentalitásuk, hozzáállásuk, nem érzik át igazán a meccsek súlyát - most mennek Indianába, aztán jön a Bucks elleni hazai rangadó, rendezniük kell a soraikat.
A Nets legjobb dobói: Durant 26/6, Harden 19/6, Claxton 11
A Grizzlies legjobb dobói: Morant 36/6, Bane 29/15, Clarke 16
Chicago Bulls–Orlando Magic 102–98
Ez is megvan. Nem brillírozott, de hozta az újabb kötelezőt a Chicago, ezzel pedig sorozatban nyolcadik győzelmét is kipipálhatta a társaság - december 11-e óta, tehát három és fél hete kaptak ki utoljára Vucsevicsék, most pedig már két teljes meccs az előnyük Kelet élén a Nets-Bucks páros előtt. Ugyan a Magic ellen toronymagas favoritok voltak a hazaiak, de ez sem jött könnyen, az első negyedben összesen 15 pontot tudtak dobni és tizenegy egységgel égtek, aztán a második játékrész végére sikerült fordítaniuk és a nagyszünetben már ők vezettek, majd a harmadik negyedben a DeRozan-LaVine páros 17 pontot jegyzett és ezzel tartották az előnyüket, a kiélezett utolsó etapban pedig mindig betaláltak, amikor kellett - itt már végig ők vezettek, majd amikor négy-öt perccel a vége előtt a Magic egy pontra zárkózott, akkor egy kulcsfontosságú 7-0-val stabilizálták magukat. DeRozan (29 pont) és LaVine (27 pont, 4/9 tripla) itt is sokat tett hozzá, de a 13 pontos, 17 lepattanós Vucsevics, vagy a 17 pontot szóró White is hozta, amit kellett - utóbbi egyébként visszakerült a kispadra, mert Lonzo Ball újra ott lehetett a pályán a karantén után, igaz, egyelőre csak 1/8 dobása talált utat a gyűrűbe. Akárhogy is, de ezt is behúzták, most három nap pihenő következik számukra, majd fogadják a Washingtont, a hónap közepén pedig vendégül látják a Brooklynt és a Golden State-et is.
Nem érheti kritika a Magicet. A vendégek amúgy is szörnyű szezont futnak, Cole Anthony révén hiányzik az egyetlen igazi playmakerük, ráadásul egy hosszabbításos vereség másnapján, az idegenbeli back-to-back második felén léptek pályára. Ehhez képest remekül kezdtek és egészen a hajráig voltak győzelmi esélyeik, sosem kerültek kilenc pontnál nagyobb hátrányba és Franz Wagner (22 pont, 8/13 mezőnyből), valamint Wendell Carter Jr. (22 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz) vezetésével stabil teljesítményt nyújtottak, ráadásul a védekezésükre is volt erejük figyelni. Jamah Mosley vezetőedző el is mondta, hogy nagyon elégedett volt játékosai produkciójával, szerinte remekül alkalmazták a megbeszélteket, olvasták a játékot és 48 percig képesek voltak harcolni - a végén érvényesült a papírforma, de így is emelt fővel hagyhatták el a parkettet.
A Bulls legjobb dobói: DeRozan 29, LaVine 27/12, White 17/6
A Magic legjobb dobói: F. Wagner 22/3, Carter Jr. 21/3, Harris 19/15
Milwaukee Bucks–Detroit Pistons 106–115
Orrbavágás. Érthetetlen vereség ez a Milwaukee számára, a címvédő remek formában, sorozatban hat győzelem után, pihenten és egészségesen (Khris Middleton is ott lehetett a pályán) futhatott ki a parkettre, az otthon melegét is élvezhette, ennek ellenére kikapott az NBA eddigi sereghajtójától. Most hiányzott belőlük az igazi akarat és a szükséges energia, védekezésben lassúak voltak és későn reagáltak, elöl szintén kocogósan járatták a labdát és nem is dobtak jól - minderre pedig nagyon ráérzett a sokkal agresszívebb Pistons, amely már 13 ponttal is vezetett a hajrában. Ugyan a legvégén még egyszer megpróbáltak csodát tenni a hazaiak és öt pontig kapaszkodtak fel, de Cade Cunningham visszatett támadópattanója eldöntötte a küzdelmet, a Milwaukee-nak le kellett nyelnie a keserű pirulát - Jannisz Adetokunbo (31 pont, 10 lepattanó, 7 gólpassz) és Jrue Holiday (29 pont, 4/8 tripla) jó számai ellenére váratlan pofonba szaladt bele Mike Budenholzer alakulata, így nem tudta megelőzni a tabellán a Brooklynt. Egy érdekesség: a szezon során még csak harmadszor kapott ki a Bucks úgy, hogy mindhárom sztárja ott lehetett a kezdőben.
Figyeljünk a Pistonsra. Már legutóbb is komoly meglepetést okozott a Detroit azzal, hogy megverte a jó formában lévő San Antoniót, most pedig még erre is rátett egy lapáttal a remeklő Milwaukee idegenbeli legyőzésével. A vendégeknél öt játékos is visszatérhetett a karantén után és az már az elején is látszott, hogy nagyon nagy akarattal, energiával, lendülettel léptek pályára, de igazán a második félidőben tudtak fölénybe kerülni, ott vették át a vezetést és ott tudtak kicsit meglógni ellenfelük elől. Egyre gyorsabban járatták a labdát, egyre automatikusabban találták meg az üres embert, az önbizalmuk is egyre nagyobb lett a dobásoknál, közben pedig egyre inkább el is hitték, hogy nyerhetnek, ami a védekezésükön is meglátszott - egyszerűen fejben nőttek most a Milwaukee fölé. Ehhez persze kellettek a jó egyéni teljesítmények is, Cade Cunningham 19 pontja és 7 gólpassza mellett fontos volt a visszatérő Josh Jackson 24 pontja és 5/7 triplája, a vezér pedig a remek formában lévő Saddiq Bey volt, aki 34 ponttal, 8/13 triplával, 8 lepattanóval és 4 gólpasszal húzta övéit, parádésan játszott. Csapatszinten 18 triplát dobtak be és 31 gólpasszt osztottak szét, zsinórban két győzelmükkel elkerültek az utolsó helyről (az most az Orlandóé) és ideje figyelni rájuk...
A Bucks legjobb dobói: Adetokunbo 31, Holiday 29/12, Portis 12/6
A Pistons legjobb dobói: Bey 34/24, J. Jackson 24/15, Cunningham 19/9
New Orleans Pelicans–Utah Jazz 104–115
A végén csak megoldotta a Jazz. Az első félidőben mindkét csapat nagyon szenvedett támadásban, egyik fél sem dobott 41% felett, de a fordulás után talált "kapaszkodót" a Utah és a harmadik negyedben már meglógott egyszer: Bojan Bogdanovic 5/8-at dobott ekkor mezőnyből és a vendégek 12 pontos fórt alakítottak ki. A Pels ebből visszajött, majd a záró etapban megint a Jazz tudott erősíteni és volt már közte 15 is, mielőtt a New Orleans ismét próbált hajrázni - hat egységnél közelebb azonban már nem jutott, majd ott Bogdanovic egymást követő két triplája végleg lezárta a küzdelmet. Összességében a kinti dobásokkal nyertek a vendégek, akik 19-szer zörgettek be távolról 49%-os hatékonysággal, az említett Bogdanovic (21 pont, 5/11 hármas) mellett Donovan Mitchell (29 pont, 5/9) és Mike Conley (22 pont, 4/6) is kitett magáért, de a padról 3/6 hármassal beszálló Jordan Clarkson és a 17 lepattanót lehúzó Rudy Gobert is hozzárakta, amit kellett. Nem volt domináns, de hozta sorozatban kilencedik idegenbeli győzelmét a Utah, ezzel javított a GSW ellen elvesztett rangadót követően, most pedig Denverben folytathatja a menetelését.
Stabilitásra van szükség. Willie Green, a New Orleans vezetőedzője azt mondta, hogy még mindig folyamatosan változik a rotáció, változik a kezdő, változik a játék, változnak a szerepek a csapaton belül, ez pedig nem engedi, hogy folyékony és stabil legyen a játékuk. A tréner szerint a meccsről meccsre változó helyzet miatt nem dobtak most jól, rozsdásak voltak és a Jazz ellen nem fér bele a gyenge dobóforma - összességében elégedett azzal, ahogy küzdöttek, de csak 40%-kal céloztak mezőnyből, 26%-kal tripláztak és 63,6%-kal büntetőztek. Ugyan megnyerték a lepattanózást, 50-38-ra győztek a festékben, öttel kevesebb labdát adtak el és egyetlen egy pontot sem engedtek ellenfelüknek leindításból, de most ez sem volt elég, csak szépségtapaszként hivatkozhatnak rá annak ellenére, hogy Jonas Valanciunas és Brandon Ingram is ott lehetett a pályán - előbbi egyébként 25 ponttal csapata legjobbja lett, utóbbi viszont 3/18-at dobott mezőnyből, főleg ő nem találta a ritmust.
A Pelicans legjobb dobói: Valanciunas 25/9, Hart 15/6, Alexander-Walker 13/3
A Jazz legjobb dobói: Mitchell 29/15, Conley 22/12, Bogdanovic 21/15
Dallas Mavericks–Denver Nuggets 103–89
Doncic és a triplák. A back-to-back és Kristaps Porzingis ismételt hiánya ellenére jól játszott ezen a mérkőzésen a Dallas, ennek oka pedig Luka Doncic javuló teljesítménye volt. A szlovén karmester előző este tért vissza egy hosszú szünetről és akkor még nem játszott igazán jól, ezúttal viszont nagyon koncentráltan olvasta a denveri védekezés hibáit és folyamatosan megbüntette azokat, igaz, ehhez kellettek a társak is: 21 pontja, 8 lepattanója és 4 labdaszerzése mellett ugyanis szezoncsúcsot beállító 15 gólpasszt osztott szét a többieknek. A hazaiak az első negyed hajrájától kezdve végig vezettek és bár nem voltak nagy előnyben, de remek védekezéssel és Doncic kontrollált játékával tartották a fórjukat, majd a záró etapban elkezdték a bombázást: 7/12 triplát süllyesztettek el ebben a periódusban, a sorsdöntő 76-72 után összerakott 22-10-es futásuk során hatszor találtak be kintről, erre pedig nem érkezett válasz. Így összességében magabiztos győzelmet könyvelhettek el, sorozatban harmadszor nyertek, Doncic jobban nézett ki, Jason Kidd pedig a védekezésüket dicsérte, ugyanis rengeteg labdát szereztek és ez volt a sikerük kulcsa - újra 50% felett állnak, és ha kicsit tudnak még javulni elöl, akkor "lehet belőlük valami"...
Túl sokat hibázott a Nuggets. A vendégek 47-28-ra nyerték a lepattanózást és 44-34-re győztek a festékben, de egyszerűen túl sok hibát követtek el ahhoz, hogy nyerni tudjanak: 26 (!) labdát adtak el, ezekből kaptak 28 pontot, ráadásul távolról teljességgel veszélytelennek bizonyultak, hiszen 6/25 triplával (24%) zártak. Nikola Jokics (27 pont, 16 lepattanó) jól játszotta a centerposztot, de szervezni most ő sem tudott, így pedig nagyon megállt a tudomány, az egész este folyamán végig szenvedtek támadásban, a lábszagú küszködésből pedig nem is jöhetett ki más, csak vereség - bár frissebbek voltak ellenfelüknél, de három győzelem után újra kikaptak, a Jazz ellen sokkal jobb játékra lesz szükségük, ha javítani akarnak.
A Mavericks legjobb dobói: Doncic 21/3, Powell 15/3, Bullock 15/12
A Nuggets legjobb dobói: Jokics 27/3, Gordon 15/3, Barton 12/6
Golden State Warriors–Miami Heat 115–108
Curry offnightja is belefért. Kötelező volt nyernie ezen a mérkőzésen a Warriorsnak a fáradt és rengeteg játékosát nélkülöző Heat ellen, de Steve Kerr alakulata érezhetően csak annyit adott ki magából, amennyit feltétlenül muszáj volt. Mindjárt az első negyed elején futottak egy 11-2-t, amellyel meglógtak és onnantól sokáig 8-10 pont körüli fórt menedzselhettek, majd a második játékrész derekán rohamozott egyet a Miami és ott át is tudta venni a vezetést. Itt Steph Curry két gyors dobásával stabilizálták magukat és egy 8-0-s futással visszavették a gyeplőt, többször pedig ennyire már nem inogtak meg és innentől szinte végig ők jártak előrébb, igaz, csak néhány pont volt az előnyük. Leszakítani egészen a hajráig nem tudták ellenfelüket, de amikor kellett, akkor mindig össze tudtak rakni egy-egy minirohamot, az utolsót 108-104 után intézték, amikor három és fél percig nem kaptak pontot, dobtak viszont közben hetet, itt sikerült végleg eldönteniük a derbit. Ezúttal az is belefért, hogy Steph Curry az idei legrosszabb teljesítményét hozza és 9 ponttal negatív szezoncsúcsot döntsön (3/17 mezőnyből, 1/10 tripla, 10 gólpassz), ugyanis Jordan Poole 32 ponttal jelentkezett, Andrew Wiggins 22-t szórt, a visszatérő Draymond Green 13 gólpasszt és 4 blokkot tett a közösbe, de a 14 pontos, 4 labdaszerzéses Gary Payton II is villogott - a csapatszintű 39 gólpassz egészen parádés, főleg így, takaréklángon, a sikerrel pedig megerősítették vezető helyüket a tabellán.
Butler ismét megsérült. A foghíjas, back-to-back érkező Heatnél papírforma volt a vereség, de ennél sokkal nagyobb baj, hogy Jimmy Butler ismét megsérült: a vendégek vezérét a harmadik negyedben kellett lesegíteni a pályáról a bokája miatt és többször nem is láttuk, nem nézett ki jól az eset. Ez a mostani meccsen is nagy érvágás volt, hiszen Butler addig 22 ponttal csapata legjobbjaként szerepelt, de főleg a folytatásra nézve aggasztó számukra, hiszen túlzás nélkül állíthatjuk, hogy eddig idén csak pár meccset bírt egyhuzamban, többet nem. PJ Tucker visszatérése azért pozitívum, Caleb Martin jó formája (19 pont, 9 lepattanó, 3/5 tripla, maradt is a kezdőben, Tucker a padról jött) szintén, Ömer Yürtseven 17 lepattanóját is említsük meg, de a Butlerrel együtt nyolcfős rotációban most nem volt több, elmaradt a bravúr. Ezzel együtt is tartják negyedik helyüket Keleten, de most már nagy szükségük lenne arra, hogy kicsit kiegészüljön a keret és stabilizálhassák magukat...
A Warriors legjobb dobói: Poole 32/15, Wiggins 22/6, Payton II 14
A Heat legjobb dobói: Butler 22/6, Martin 19/9, Herro 18/12
Portland Trail Blazers–Atlanta Hawks 136–131
Nem kell ide Lillard. CJ McCollum mellett most a sérüléssel küzdő Damian Lillard sem játszhatott az egész szezonban teljességgel maga alatt lévő Portlandnél, de visszatérhetett Jusuf Nurkic és erre az estére találtak egy új hőst a hazaiak Anfernee Simons személyében. A kényszerből a kezdőbe kerülő dobógép ugyanis ihletett napot fogott ki és 43 pontos karriercsúcsot termelt, 13/21-et dobott mezőnyből, kiosztott 7 gólpasszt és 8/8 büntetője mellett 9/16 triplát vágott a gyűrűbe. Simons parádéja megalapozta a portlandi sikert, de Jusuf Nurkic, Norman Powell és Nassir Little kiemelkedő meccse is kellett ahhoz, hogy megnyerjék ezt a dobópárbajt. Öt pontnál nagyobb hátrányban egyszer sem voltak az este folyamán, de az utolsó negyedben nekik kellett fordítaniuk, amit egy 11-2-es futással és néhány percnyi értékelhető védekezéssel meg is tettek, onnantól pedig végig 5-7 pontos előnyben voltak, amit már nem rontottak el - ugyan az utolsó percben visszajött 127-125-re az Atlanta, de itt Nurkic hozott egy clutch 2+1-et, majd a Hawks hibája után Simons 6/6 büntetője lezárta a küzdelmet. Úgy fest, hogy nem kell ide Damian Lillard ahhoz, hogy nyerjenek...
Young NBA-csúcsa sem volt elég. Volt egy játékos, aki még Simonsnál is jobb teljesítményt nyújtott, mégpedig Trae Young, aki félelmetes produkciót tett le az asztalra a Hawks győzelme érdekében - hiába. A vendégek irányítója ugyanis a 14 gólpassza mellett 17/26-ot dobott mezőnyből, 7/12 triplát küldött a gyűrűbe és 15/15 büntetőt süllyesztett el, alig-alig hibázott, mindebből pedig egy 56 pontos karriercsúcs, egyúttal idei NBA-csúcs sült ki - ebben a szezonban még senki nem dobott ennyit, eddig Kevin Durant 51-e volt a legtöbb. Azt nem mondhatjuk, hogy nem ért semmit ez a teljesítmény, ugyanis Young 37 perce alatt +10-ben volt az Atlanta, de annyi játékos hiányzott a vendégeknél (pedig sokan szabadultak most a karanténból) és annyira bezuhantak támadásban akkor, amikor ő a padon ült, hogy a nélküle lehozott 11 percben 15 ponttal sikerült kikapni, így pedig végül vereséget szenvedtek. Pedig utoljára legalább 50 pontra és legalább 14 gólpasszra egy meccsen bő öt évvel ezelőtt James Harden volt képes a ligában, de most ez sem ért győzelmet...
A Trail Blazers legjobb dobói: Simons 43/27, Powell 26/6, Little 22/12
A Hawks legjobb dobói: Young 56/21, Capela 22, Huerter 18/6
Los Angeles Clippers–Minnesota Timberwolves 104–122
Ez most nem. Régóta az a helyzet a Clippersnél, hogy bizonyos estéken sikerül extra energiát és extra koncentrációt mozgósítaniuk, de amikor ez nincs meg, akkor szétesik a játék, mert a minőség nincs meg ebben a keretben - most is hiányzott George, Zubac, Batum és Kennard (plusz Boston Jr. és Hartenstein) is, a megmaradt rotáció egyszerűen nem tud többet. Ezúttal ráadásul különösen maguk alatt voltak, a Brooklynban aratott bravúrgyőzelemből semmi sem maradt erre az estére és a Jackson-Bledsoe-Mann trió összesen 13 pontot és 11 eladott labdát tett a közösbe a kezdőben - végig jelentős hátrányban voltak és igazából nem volt érdemi esélyük a győzelemre. A második negyedtől kezdve tisztes távolból figyelték az eseményeket és bár a cseresorukban volt némi tűz, de nem tudtak veszélyt jelenteni ellenfelükre, így tükörsima hazai vereséget szenvedtek - most mennek Phoenixbe, ahol finoman szólva sem lesznek esélyesek, aztán jön három hazai meccsük jövő hétvégéig.
Beverley nagyon akarta. A társak beszámolója szerint "megkérte őket" Patrick Beverley, hogy ezt a meccset valahogy nyerjék meg - a Minnesota hátvédje sok évet húzott le a Clippersnél, most visszatért korábbi csapata otthonába és nagyon akarta ezt a győzelmet. Beverley maga is jól játszott, végig rendkívül fizikálisnak bizonyult, a hangjával és a játékával is vezette a többieket és 21 perce alatt 11 pontja mellett 12 gólpasszt osztott ki - vele a parketten +19-ben voltak, elöl járt a jó példával. A vendégek pedig Karl-Anthony Towns és D'Angelo Russell nélkül, az idegenbeli back-to-back második felén le is simázták ellenfelüket, 53%-os mezőnymutatót, 16 triplát és 34 gólpasszt hoztak össze, a második negyedtől kezdve végig kétszámjegyű előnyben voltak és ellentmondást nem tűrően verték meg a Los Angelest - a kezdőben Anthony Edwards (28 pont, 5/10 tripla) remekelt, a padról a Prince-McDaniels páros dobott összesen 35 pontot és 6/9 hármast, így sorozatban három és hatból öt vereség után fontos győzelmet arattak. Chris Finch vezetőedző is elégedett volt játékosaival, mint mondta, szinte végig keményebben dolgoztak a Clippersnél, többet tettek bele ebbe a meccsbe fejben és fizikálisan is, a kérdés az, hogy a folytatásban is tudják-e ezt állandósítani.
A Clippers legjobb dobói: Ibaka 17/6, Winslow 15, Moon 13/3
A Timberwolves legjobb dobói: Edwards 28/15, McDaniels 18/12, Prince 17/6
NBA, ALAPSZAKASZ
Philadelphia 76ers–Houston Rockets 133–113
Washington Wizards–Charlotte Hornets 124–121
Brooklyn Nets–Memphis Grizzlies 104–118
Chicago Bulls–Orlando Magic 102–98
Milwaukee Bucks–Detroit Pistons 106–115
New Orleans Pelicans–Utah Jazz 104–115
Dallas Mavericks–Denver Nuggets 103–89
Golden State Warriors–Miami Heat 115–108
Portland Trail Blazers–Atlanta Hawks 136–131
Los Angeles Clippers–Minnesota Timberwolves 104–122