Liverpool: az angol támadó az első téli távozó – hivatalos

Vágólapra másolva!
2019.01.04. 18:01
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő AFC Bournemouth bejelentette Dominic Solanke szerződtetését a Liverpooltól.

Dominic Solanke a Bournemouth-nál több játéklehetőséghez juthat (Fotó: afcb.co.uk)
Dominic Solanke a Bournemouth-nál több játéklehetőséghez juthat (Fotó: afcb.co.uk)
Dominic Solanke a Bournemouth-nál több játéklehetőséghez juthat (Fotó: afcb.co.uk)
Dominic Solanke a Bournemouth-nál több játéklehetőséghez juthat (Fotó: afcb.co.uk)
Dominic Solanke a Bournemouth-nál több játéklehetőséghez juthat (Fotó: afcb.co.uk)

 

A klub közleménye szerint a 21 éves angol támadó – aki 2017 decemberében már a felnőttválogatottban is bemutatkozott Brazília ellen – hosszú távú szerződést írt alá. Az átigazolási díjat nem hozták nyilvánosságra, de egybehangzó sajtóértesülések szerint a Bournemouth 19 millió fontot fizet a Liverpoolnak, és ez az összeg bizonyos feltételek teljesülése esetén 25 millióra nőhet.

„A Bournemouth jó irányba halad, az elmúlt évek során nagyon jól teljesített a Premier League-ben, többször is remek helyen végzett a bajnokságban. Az angol élvonalban minden mérkőzés nehéz, de szeretnék gólokkal hozzájárulni a csapat jó szerepléséhez” – mondta a játékos a klub hivatalos oldalának.

A Chelsea-nél nevelkedő Solanke szerződése lejártával, 2017 nyarán írt alá a Liverpoolhoz, amelynek színeiben 27 mérkőzésen egy gólt szerzett – igaz, meccsenként átlagosan csupán 26 percet töltött a pályán.


FRISSÍTVE: A Bournemouth később Nathaniel Clyne érkezését is bejelentette: az angol válogatott jobbhátvédet a szezon végéig vették kölcsön a Liverpooltól.

Legfrissebb hírek

„Nem nézett ki jól” – kérdéses a Liverpool egyik kulcsemberének játéka az angol Ligakupa-döntőben

Bajnokok Ligája
1 órája

Hova tűntek a világklasszis középcsatárok? Shearer Messit, Ronaldót és Szalahot „hibáztatja”

Minden más foci
14 órája

„Miért Kerkez Milos az egyik legkeresettebb hátvéd Európában?” – a brit elemzőoldal utánajárt

Angol labdarúgás
20 órája

„Néhány játékos nem elég jó, mások túlfizetettek” – vallja a Manchester United tulajdonosa, aki 100 ezres stadiont ígér

Angol labdarúgás
Tegnap, 10:45

Fabrizio Romano szerint Kerkez a nyári átigazolási időszak egyik szenzációja lehet

Légiósok
Tegnap, 10:34

Egygólos londoni győzelmével feljött a hatodik helyre a Newcastle

Angol labdarúgás
2025.03.10. 22:54

Eldőlt az angol bajnokság? Arteta nem akar ezzel foglalkozni

Angol labdarúgás
2025.03.10. 09:58

Kerkez gólpasszt adott, de a kétgólos előny nem volt elég a Bournemouthnak

Angol labdarúgás
2025.03.09. 17:08
Ezek is érdekelhetik