Atlétika: tartanak a terrortól, védik a New York-i maratonit

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2013.10.29. 06:43
Példátlan biztonsági intézkedések mellett rendezik meg november 3-án a New York-i maratonit, tartva az áprilisi bostoni maratonin történt terrorcselekményhez hasonló támadás előfordulásától – jelentette az amerikai média.

A hétfői híradások szerint a biztonsági intézkedések költségei a korábbi évek futóversenyeihez képest a duplájára nőttek, és csaknem egymillió dollárra rúgnak. Rendőrök sokasága ügyel majd a biztonságra, és mintegy száz mozgatható kamerát helyeznek el azokon az utcákon, ahol futnak majd a versenyzők.

A New York-i maratoni történetében most először végig kordonokkal zárják le az utcákat, s átvizsgálnak minden egyes résztvevőt és nézőt. Arra sem volt még példa, hogy a futóverseny helyszínére nem lehet bevinni egy liternél több folyadékot, illetve tilos öltönyben vagy fedett arccal a startvonalhoz lépni.

Az elővigyázatosság oka az, hogy áprilisban két dagesztáni származású merénylő pokolgépet robbantott fel a bostoni maratoni célvonalánál. A terrorcselekményben három ember meghalt és több mint 260-an megsebesültek.

A New York-i maratonira mintegy 48 ezer versenyzőt várnak. Minden résztvevő gyászszalagot fog viselni a bostoni terrorcselekmény áldozatainak emlékére.

A New York-i eseményt 1970 óta rendezik meg évente, a bostoni és a chicagói maratoni mellett ez a legtömegesebb futóverseny az Egyesült Államokban. A szervezők minden évben előre meghatározzák, hogy hány külföldi vehet részt rajta. Mivel túl sok a jelentkező, sorsolással dől el, hogy ki indulhat. A részvételi díj 347 dollár.

A tavalyi New York-i maratoni elmaradt, mivel nem sikerült a kitűzött időpontig teljesen felszámolni a Sandy hurrikán okozta károkat.

Legfrissebb hírek

Molnár Attila országos csúcsot döntve nyert 400 méteren a belgrádi fedett pályás versenyen

Atlétika
2025.01.29. 18:53

Az egykori ezüstlány már a világcsúcsra hajt – portré Keely Hodgkinsonról

Képes Sport
2025.01.15. 12:02

Csere Gáspár három éve nem futott ilyen jó maratonit

Atlétika
2024.12.07. 16:07

Budapest Maratoni Fesztivál: Garai Ágnes Szonja győzött a klasszikus távon

Atlétika
2024.10.13. 13:23

SPAR Budapest Maraton Fesztivál: idén is lesz esélyegyenlőségi futam

Atlétika
2024.10.08. 10:59

Szűcs Csaba: Nem jellemző, hogy a maratoni csúcsa 31 évig él

Atlétika
2024.10.02. 08:53

Szabó Nóra: A legfontosabb, hogy elhidd, meg tudod csinálni

Atlétika
2024.10.01. 08:34

Szabó Nóra: szeretnék kijutni a jövő évi világbajnokságra

Atlétika
2024.09.30. 10:28
Ezek is érdekelhetik