A Brest a második Bajnokok Ligája-meccsét is megnyerte, méghozzá kiütéssel, idegenben!

K. Zs.K. Zs.
2024.10.01. 20:42
Brest-gólöröm Salzburgban (Fotó: AFP)
Váratlan góleső Salzburgban: a francia Brest kiütéssel, 4–0-ra győzött az osztrák élcsapat vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-alapszakasz kedd kora esti programjában. A másik vendég, a Sparta Praha sem maradt pont nélkül, 1–1-et harcolt ki Stuttgartban.

SALZBURG–BREST 0–4

A Brest különös sorsolást kapott története első BL-szereplése alkalmából: osztrák csapat ellen kezdett, majd kedd este osztrák csapat ellen folytatta… Az első feladatot tökéletesen végrehajtotta (2–1-re megverte a Sturmot), és bár kedd este voltak nehéz időszakai Salzburgban – például az elején VAR-ozás után megúszott egy hazai gólt –, a másodikat még látványosabban teljesítette. Az első félidőben egyetlen igazi támadást vezetett a francia csapat, de az gyönyörű volt: Ludovic Ajorque külsővel ugratta ki Abdallah Simát, aki berúgta a vezető gólt (0–1).

A második játékrész elején erősen támadott a Salzburg az egyenlítésért, csakhogy Marco Bizot, a bresti kapus – egy-két bizonytalansága dacára – mindent védett, és három ellencsapásból, alig tíz perc leforgása alatt jött további három vendéggól: előbb Mehdi Camara használt ki egy óriási védelmi hibát (0–2), aztán a lesipuskás Sima lőtt be egy kipattanót (0–3), végül a cserepadról érkező Pereira Lage tekert a kapu bal oldalába (0–4).

Korábban egyetlen francia csapat sem szerzett négy gólt első idegenbeli meccsén a BEK-ben/BL-ben; ez a dicsőség a Bresté, ráadásul két meccs után százszázalékos a legutóbbi idény francia meglepetéscsapata a BL-ben!

STUTTGART–SPARTA PRAHA 1–1

A stuttgarti Enzo Millot fejese hozta meg a BL-forduló első gólját (1–0), de hiába került korán hátrányba a prágai csapat, ez nem vetette vissza: előbb Martin Vitík fejelt kapufát, majd Kaan Kairinen, a csapatkapitány hatalmas felső sarkos gólt rúgott szabadrúgásból (1–1). A vendégek részéről Veljko Birmancsevics is ijesztgetett egy kapufával, szóval volt miről beszélgetni a stuttgarti öltözőben a szünetben…

A labdabirtoklással nem volt gond a folytatásban, a VfB irányította a játékot, támadott, rúgta a szögleteket, de a legfontosabb, a gólszerzés nem sikerült neki. A Stuttgart még vár az első BL-győzelmére ebben a kiírásban, a Sparta négypontos két forduló után.

BAJNOKOK LIGÁJA, ALAPSZAKASZ
2. FORDULÓ, keddi mérkőzések
FC Salzburg (osztrák)–Brest (francia) 0–4 (Sima 24., 70., Mehdi Camara 66., Pereira Lage 75.)
VfB Stuttgart (német)–Sparta Praha (cseh) 1–1 (Millot 7., ill. Kairinen 32.)