Núnez döntött, a Lipcse a harmadik mérkőzését is elvesztette a BL-alapszakaszban

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.10.23. 22:55
Szoboszlai végig a pályán volt egykori csapat ellen (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának 3. fordulójában az RB Leipzig hazai pályán fogadta a Liverpoolt. Az 1–0-ás liverpooli sikerrel zárult találkozó egyetlen találatát az uruguayi Darwin Núnez szerezte. A hazaiak bár gyengén játszottak, de a lehetőségük meg lett volna az egyenlítésre, azonban Openda mindkét találata leshelyzetből született.

BAJNOKOK LIGÁJA, ALAPSZAKASZ
3. FORDULÓ
RB LEIPZIG (német)–LIVERPOOL (angol) 0–1 (0–1)
Lipcse, Red Bull Aréna, 45 228 néző. Vezette: Schärer (svájci)
RB LEIPZIG: Gulácsi – Geertruida (Bitshiabu, 74.), Orbán W., Lukeba, Henrichs – A. Haidara (Elmasz, 86.), Vermeeren (Kampl, 74.), Nusa – Sesko (Baumgartner, 74.), X. Simons (Poulsen, 77.) – Openda. Vezetőedző: Marco Rose
LIVERPOOL: Kelleher – Alexander-Arnold (J. Gomez, 75.), I. Konaté, Van Dijk, Cimikasz (A. Robertson, 75.) – Szoboszlai, Gravenberch, A. Mac Allister – Szalah (Luis Díaz, 63.), D. Núnez (C. Jones, 75.), Gakpo. Vezetőedző: Arne Slot
Gólszerző: Núnez (27.)

Ritka jelenség a BL-ben, hogy két (top)csapatban összesen három magyar légiós is pályára lép kezdőként, márpedig Lipcsében a hazaiaknál Gulácsi Péter és Willi Orbán, a vendégeknél pedig Szoboszlai Dominik kapott lehetőséget – utóbbi egyébként éppen a németektől érkezett a Mersey partjára 2023 nyarán. A magyaroknál csak a hollandok voltak többen, ők összesen öten (két lipcsei, három liverpooli), az pedig már fel sem tűnik a modern futballban, hogy egy német–angol találkozón egy német (Benjamin Henrichs) és egy angol játékos (Trent Alexander-Arnold) kerül a kezdőcsapatba.

A pazar nemzetközi felhozatal ellenére a felek sokáig egymás hibáiból éltek, a 19. percben például a liverpooli kaput védő Caoimhín Kelleher gyakorlatilag Benjamin Seskóhoz fejelte a labdát, amikor kiszaladt a tizenhatosról, hogy tisztázzon, a lipcsei támadó pedig majdhogynem az üres kapura tekerhetett – pontatlanul. Nem egészen tíz perc múlva rossz hazai felszabadítással induló lehetőségből született a Liverpool vezető gólja: Kosztasz Cimikasz beadását követően Mohamed Szalah fejelte vissza a labdát öt méterről az elmozduló Gulácsi helyére, az érkező Darwin Núnez pedig közelről a kapuba továbbította. A Leipzig kapusa később két nagyobb védést is bemutatott, előbb Núnez, aztán Virgil van Dijk fejesénél, majd Willi Orbán adhatott hálát a bírónak, amiért nem ítélt tizenegyest azt követően, hogy a tizenhatoson belül szabálytalankodott Núnezzel szemben.

A második játékrész újabb Gulácsi-bravúrral kezdődött – Cody Gapko elé megint csak védelmi hibát követően került a labda, de a támadó néhány lépésről a magyar kapusba rúgta a labdát –, hogy aztán teljes érdektelenségbe fulladjon a meccs. A 70. perc körül volt némi élénkülés: Alexis Mac Allister Szoboszlai legurítása után a lécre tekerte a labdát tizenhat méterről, majd az addigra teljesen elgémberedett Kellehernek kellett kétszer is bravúrt bemutatnia. Az eredmény azonban nem változott, így a Leipzig a harmadik mérkőzését is elveszítette a BL-alapszakaszban (az előző kettőt az Atlético Madrid és a Juventus ellen), a Milant és a Bolognát már megverő Liverpool pedig megőrizte százszázalékos mérlegét. 0–1

Gulácsi több bravúrt is bemutatott (Fotó: Getty Images)