A magyarok a 2x100 méteres úszásban a 14. legjobb időt érték el, majd vívásban tizennyolcadikak lettek, így két szám után a 18. helyen álltak a húszcsapatos mezőnyben.
A lovaspályán, melyen mindkét váltótagnak nyolc szólóakadályon kellett túljutnia, nem hibáztak, csupán kilenc másodperces időtúllépés miatt kaptak kilencpontos levonást.
A kombinált számnak tizenötödikként vághattak neki, jelentős hátránnyal a mezőny első felében állókhoz képest. A csapattagoknak két lövészettel 2x800 métert kellett futniuk. Alekszejev az első sorozatban hat, a másodikban nyolc kísérletből ért el öt találatot, míg az őt váltó Harangozónak hat, illetve öt lövésre volt szüksége az öt zöld lámpához. A jó lövészet ellenére csak a pozíciójuk megőrzése jött össze a magyaroknak, előre lépni nem tudtak.
Az élen nagy verseny alakult ki az utolsó aranyéremért, amely végül nem az élről induló oroszoknak, hanem a pontosabban lövő és jól is futó cseheknek jutott. A harmadik helyre az amerikaiak jöttek be.
A várakozástól elmaradva egy bronzéremmel, olimpiai kvóta nélkül fejezte be szereplését a magyar válogatott a vb-n. A dobogós helyezést a Kovács Sarolta, Földházi Zsófia, Alekszejev Tamara összeállítású csapat harcolta ki a hagyományos versenyben úgy, hogy Alekszejev nem jutott döntőbe, így neki a selejtezős eredményét vették figyelembe. Az éremszerzésre azzal nyílt esély, hogy komplett együttessel csak a lengyelek vehettek részt a fináléban.
Egyéniben a férfiaknál és a nőknél is két-két magyar küzdhetett éremért, de ezúttal egyiküknek sem sikerült az első három között végeznie és ezzel riói kvótát szereznie. Kovács Sarolta hatodik, Földházi Zsófia 13., Marosi Ádám 10., Kasza Róbert pedig 27. lett.
„Az egyéniben elért eredményével szerintem egyik magyar sem lehet igazán elégedett, még Kovács Saci sem, így mi sem vagyunk azok. Kvótákért jöttünk, de mivel nem jártunk sikerrel, az Európa-bajnokságon azért fogunk harcolni, hogy utolérjük magunkat" – értékelt Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány.
Legutóbb 2010-ben, a kínai Csengtuban rendezett vb-n fordult elő, hogy a magyarok csupán egy bronzérmet nyertek. A küldöttség eredményességét ugyanakkor befolyásolta, hogy a férfi és női, illetve vegyes váltóban ezúttal többnyire fiatalok indultak, akiktől nem is lehetett érmet érő szereplést várni.
Az európai öttusázók számára a legnagyobb esély a kvótaszerzésre augusztus közepén nyílik, akkor rendezik ugyanis az angliai Bath-ban a kontinensviadalt, amelyen nyolc-nyolc versenyző válik nevezhetővé a riói játékokra.
A magyarok a július végi hazai bajnokság után franciaországi magaslati edzőtáborba, a Pireneusokban található Font Romeu-be utaznak, ahonnan pár nappal az augusztus 18-án kezdődő Eb előtt térnek haza.
ÖTTUSA-VB
VEGYES VÁLTÓ
1. Csehország (Natalie Dianova, Jan Kuf) 1476
2. Oroszország (Anna Burjak, Makszim Kusztov) 1468
3. Egyesült Államok (Margaux Isaksen, Nathan Schrimsher) 1461
...15. Magyarország (Alekszejev Tamara, Harangozó Bence) 1373 (úszás: 2:03.43 perc/330 pont, vívás: 13 győzelem/25 vereség/168 pont, lovaglás: 291 pont, lövészet-futás: 11.56 perc/584 pont)