Vb 2014: mindenkinek hálás az új rekordot elérő kapus

2014.06.25. 02:52
Faryd Mondragón a negyedik kolumbiai gólt már a pályán ünnepelhette (Fotó: Reuters)
Faryd Mondragón, a vb-k történetének immár legidősebb futballistája köszönetet mondott.

„Amikor megszereztük a harmadik gólt, a főnök odaszólt, gyerünk, most te következel! Amikor felvettem a kesztyűt, fantasztikus érzések jártak át – idézte fel a különleges pillanatokat a 43 éves és 3 napos Faryd Mondragón, aki a 84. percben lépett pályára csereként a kolumbiai csapatban a Japán ellen 4–1-re megnyert keddi vb-csoportmeccsen. – A rekord? Nemcsak az enyém, hanem az egész kolumbiai futballé, az egész országé. Óriási megtiszteltetés, hogy Kolumbia nevében az enyém ez a statisztika. Bárhol lépek pályára a klubommal, a Calival odahaza, mindenhol tisztelettel fogadnak. Mindezért itt és most szeretnék köszönetet mondani mindenkinek."

Az először 1994-ben vb-n járó, de a bemutatkozásig csak 1998-ban eljutó kapus – aki a két legutóbbi vb-meccse közötti idővel (16 év) megdöntötte a svájci Alfred Bickel rekordját (1938–1950) is, nem beszélve a vb-kerettagságai által átívelt húsz évről – reméli, csapata ugyanolyan tempóban folytatja az idei vb-t, amilyenben kedd este abbahagyta:

„Kilenc megszerezhető pontból kilenc a miénk lett, boldogok vagyunk, hogy boldoggá tehettük a hazánkat, de most már csak egyvalami jár a fejünkben: az Uruguay elleni szombati meccs!" – érzékeltette a kapus, hogy a vb-nyolcaddöntő életük egyik legnagyobb fellépése lesz.

Mondragón pályafutásáról ide kattintva olvashatnak bővebben, de addig is íme, az öt legidősebben vb-meccsen pályára lépő játékos, akik közül csak az eddigi csúcstartó, Roger Milla nem kapus:

1. Faryd Mondrágon (kolumbiai) 43 év 3 nap (Kolumbia–Japán 4–1, 2014. június 24.)
2. Roger Milla (kameruni) 42 év, 1 hónap, 8 nap (Oroszország–Kamerun 6–1, 1994. június 28.)
3. Pat Jennings (északír) 41 év (Brazília–Észak-Írország 3–0, 1986. június 12.)
4. Peter Shilton (angol) 40 év, 9 hónap, 19 nap (Olaszország–Anglia 2–1, 1990. július 7.)
5. Dino Zoff (olasz) 40 év, 4 hónap, 13 nap (Olaszország–NSZK 3–1, 1982. július 11.)