Már csak öt nap, és megkezdődik a divízió-1-es világbajnokság. Négy éven belül harmadszor ad otthont hazánk az eseménynek, nem csoda hát, ha a Pat Cortina vezette magyar válogatott nagyon készül arra, hogy a 2002-es székesfehérvári és dunaújvárosi, valamint a 2003-as budapesti vb után most Debrecenben is helytálljon. Annál is inkább, mert az idén az elmúlt időszak legkiegyen- súlyozottabb mezőnye jött össze. A rajtig hátralévő időben számba vesszük a magyar együttes ellenfeleit, természetesen szólunk a mieinkről, s a legfrisebb hírekről is beszámolunk. A vetélytársak bemutatását a feljutásra is esélyes norvégokkal kezdjük.
Norvégia a világbajnokságokon (2000-2004)
Norvégia a világbajnokságokon (2000-2004)
Amióta a norvég válogatott négy esztendővel ezelőtt, 2001-ben elbúcsúzott az elittől, minden tavasszal ugyanazzal a céllal vág neki az éppen soros divízió-1-es világbajnokságnak: visszakerülni a legjobbak közé. Bár a csapatnak azóta nem sikerült megfelelnie ennek az elvárásnak, Roy Johansen szövetségi kapitány természetesen nem adta fel, s most Debrecenben szeretné elérni azt, amit Székesfehérvárott és Dunaújvárosban (2002), Budapesten (2003) és hazai pályán, Oslóban (2004) sem sikerült.
Oystein Olsenrôl rossz emlékeik vannak a magyar játékosoknak, remélhetôleg a debreceni vb után ez fordítva is igaz lesz
Ennek érdekében a hírek szerint minden korábbinál alaposabb felkészülést irányzott elő játékosainak, sőt még arra is figyelt, hogy a leendő ellenfeleket is a lehető legjobban feltérképezze. Az elmúlt hét végén például nálunk járt, hogy a magyar együttest megfigyelje, ami egyértelműen azt jelzi, hogy Pat Cortina csapatát tartja az egyik legnagyobb riválisának.
Roy Johansennek okozott némi fejtörést, hogy a Columbus Blue Jackets centerére, Espen Knutsenre a keret összeállításánál nem számíthatott, a rutinos, NHL-es múlttal büszkélkedő center bizonyára nagyon hiányzik majd a támadósorból. Ott lesz viszont Oystein Olsen, akire nekünk is nagyon érdemes lesz odafigyelnünk: ő az a csatár, aki a tavalyi, oslói világbajnokságon 6-4-es eredményt hozó összecsapáson öt gólt lőtt Budai kapujába, s ezáltal gyakorlatilag egymaga verte meg a magyar válogatottat.
A norvég csapat erősségét jelzi, hogy a kapitány négy külföldi bajnokságból is toborozhatott játékost: a svéd elitligából, a német Bundesligából, valamint a tengerentúlról, az AHL-ből és az EHCL-ből öszszetrombitált hokisok alkotják a 30 tagú bővített keret felét.
A norvég válogatott programja Április 17., 20:00: Magyarország-Norvégia Április 18., 16:30: Norvégia-Nagy-Britannia Április 20., 16:30: Norvégia-Lengyelország Április 22., 13:00: Norvégia-Kína Április 23., 13:00: Norvégia-Japán