Sandra Toft: Persze, hogy kaptam levegőt! Kiélveztem minden pillanatát

PUSZTAI VIOLAPUSZTAI VIOLA
2024.06.01. 18:42
Stine Oftedal tökéletesebb búcsút el sem tudott volna képzelni, minthogy BL-döntőt játszik a Győrrel. Ehhez kellettek Sandra Toft extraklasszis védései is.

„Persze, hogy kaptam levegőt, kiélveztem a győzelem minden pillanatát a csapattársaimmal” – reagált Sandra Toft arra, hogy az utolsó tizedmásodpercben bemutatott védése után a Győr játékosai egytől-egyig ráfeküdtek, úgy ünnepelték a BL-döntőbe jutást.

Videónkban az extraklasszis védéseket is bemutató kapus beszél a saját érdemeiről, ahogy őt dicséri Fodor Csenge és Stine Oftedal is. No, meg a védekezést, hiszen ez volt a győzelem egyik kulcsa. Oftedal arra is kitér, hogy tökéletesebb búcsút el sem tudott volna képzelni, minthogy holnap döntőt játszik a Győrrel. Fodor pedig elmondja, ha még két percig tart az Esbjerg elleni elődöntő, akkor nem ez lett volna a végkifejlet. Emellett kicsit odaszúr a játékvezetőknek is.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NÉGYES DÖNTŐ, BUDAPEST (MVM DOME)
ELŐDÖNTŐ
TEAM ESBJERG (dán)–GYŐRI AUDI ETO KC 23–24 (9–13)
Budapest, MVM Dome, 13 300 néző. Vezette: Braseth, Sundet (norvégok)
ESBJERG: A. Kristensen – Petersen 3, N. Mörk 6 (5), M. MÖLLER 4, Iversen, REISTAD 5, SOLBERG-ISAKSEN 4. Csere: Milling (kapus), Breistöl, Nielsen, Heindahl, Rushfeldt Deila 1. Edző: Jesper Jensen
GYŐR: SANDRA TOFT – S. Oftedal 3, V. Kristiansen 1 (1), BRATTSET 3, Haugsted, NZE MINKO 6, Fodor Cs. Csere: Duijndam, Solberg-Östhassel (kapusok), Gros 3 (1), Győri-Lukács 2, SZÖLLŐSI-SCHATZL 4, De Paula 1, Rju Un Hi 1, Blohm. Edző: Per Johansson
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 6. p.: 5–2. 13. p.: 5–7. 23. p.: 8–7. 29. p.: 8–12. 39. p.: 12–18. 45. p.: 16–20. 49. p.: 19–21. 55. p.: 21–22
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/5
Jesper Jensen: – Kiélezett és magas színvonalú mérkőzés volt, jól kézilabdáztunk. Ettől függetlenül több helyzetet is kihagytunk, Sandra Toft nagyszerű napot fogott ki, aminek dán szövetségi kapitányként nyilván örülnék, de most esbjergi edzőként természetesen nem. Mindent megpróbáltunk, de nem éltünk a kínálkozó esélyeinkkel.