NBA - Nem sokat értek a triplák

K. Zs.K. Zs.
2003.01.14. 20:31
"Én még ennyi hárompontost nem láttam!  csodálkozott rá az NBA egy újabb furcsaságára Jao Ming, a Houston kínai újonca, de aztán vélhetően rápillantott az eredményjelzőre, és megnyugodott. Hiába célzott ugyanis a Boston 33-szor a triplavonalon túlról, hiába talált be 14-szer, így is meglehetősen simán kikapott a Rocketstől.
Jao és Steve Francis már az első negyedben tekintélyes előnyt szerzett a hazaiaknak, akik abból egyszer sem engedtek – igaz, a hajrá azért szoros volt, a távolból tüzelő bostoniak 87–85-re felzárkóztak. Ekkor jött négy Francis- és két Cuttino Mobley-pont, és ezzel tényleg eldőlt a csata. A hullámvölgybe került Celtics a legutóbbi tíz mérkőzéséből nyolcat elveszített, így a szakmai stáb legfeljebb annak örülhetett, hogy az újonc J. R. Bremer 22 pontos karriercsúccsal tette emlékezetessé első felbukkanását a kezdő ötösben.Izgalmas volt a végjáték Oaklandben és Chicagóban is. Az első helyszínen Gordan Giricek az utolsó másodpercben dobta a vendég Memphis győztes kosarát (a horvát húsz pontot vágott a második félidőben), míg a "Szeles városban” a New York kis híján ledolgozta húszpontos hátrányát a negyedik negyedben. A Detroit felzárkózási kísérlete sikeresebb volt, a Richard Hamilton 27 pontjára és Ben Wallace 19 lepattanójára építő Pistons "elfogyasztotta” a hazai pályán játszó Orlando 13 pontos előnyét. A Minnesota és a Portland nem sokat teketóriázott ellenfelével: a cserepadon kezdő Anthony Peeler 20 ponttal, Kevin Garnett 14 ponttal és 15 lepattanóval vezette biztos győzelemre a Timberwolvest, míg a Portland kiegyensúlyozott támadójátékkal gyűjtötte be legutóbbi tizenöt mérkőzésének immár a tizenkettedik győzelmét.Essék szó az elmúlt játékhét uralkodóiról is: a Keleti főcsoportban az Indianát négy győzelemre vezető Jermaine O'Nealt választották a legjobbnak, míg a Nyugatiban a Lakers-repítő, 12 triplás NBA-csúcsot elérő Kobe Bryant és a Phoenixben 28 pontos átlagot produkáló Stephon Marbury megosztozott a címen. NBA, alapszakasz, 76. játéknap
Chicago Bulls–New York Knicks 101–94 (18–17, 29–26, 25–21, 29–30). Legjobb dobók: J. Rose 28, Fizer 14, E. Curry 13, ill. Houston 25, Ku. Thomas 19, Sprewell 17
Golden State Warriors–Memphis Grizzlies 108–110 (31–28, 25–30, 25–29, 27–23). Ld: Arenas 31, A. Jamison 20, Murphy 16, Sura 14, ill. Gasol 23, Giricek 22, Wright 16, Gooden 14
Houston Rockets–Boston Celtics 101–92 (29–17, 21–29, 19–22, 32–24). Ld: Francis 26, Mobley 24, Posey 12, ill. P. Pierce 24, A. Walker 23, Bremer 22
Minnesota Timberwolves–Denver Nuggets 89–75 (17–25, 26–22, 27–18, 19–10). Ld: Peeler 20, K. Garnett, R. Strickland 14-14, ill. Howard 19, R. Bowen 14, L. Harrington 12
Orlando Magic–Detroit Pistons 86–101 (29–22, 25–31, 21–29, 11–19). Ld: McGrady 20, M. Miller 18, G. Hill 12, ill. R. Hamilton 27, C. Robinson 17, Billups 16
Portland TrailBlazers–Cleveland Cavaliers 118–94 (31–22, 34–20, 29–24, 24–28). Ld: Patterson 20, Randolph 18, Pippen 16, Woods 14, ill. R. Davis 17, Boozer, Wagner 14-14

A csúcson jártakY
A játéknap legjobb pontszerzője: Gilbert Arenas (Golden State) 31; …legjobb lepattanózója: Troy Murphy (Golden State) 20; …legjobb lepattanózója az ellenfél palánkja alatt: Ben Wallace (Detroit) 9; …legjobb lepattanózója a saját palánk alatt: Tyson Chandler (Chicago) 15; …legjobb gólpasszadója: Antonio Daniels (Portland) és Steve Francis (Houston) 9-9; …legjobb tripladobója: J. R. Bremer, Antoine Walker (mindkettő Boston) és Anthony Peeler (Minnesota) 4-4; …legjobb dobásblokkolója: Jao Ming (Houston) 5; …legjobb labdaszerzője: Drew Gooden (Memphis), Anthony Peeler (Minnesota) és Latrell Sprewell (New York) 4-4; …legjobb százalékos mezőnymutatója: 57.7 (45/78, Portland); …legmagasabb nézőszáma: 18 513 (Chicago–New York); …leghosszabb mérkőzése: Golden State–Memphis (2 óra 21 perc)