Rejtély a büntetők körül

K. Zs.K. Zs.
2003.01.19. 20:56
Sok kérdő szempár meredt a játékvezetőkre az NBA legutóbbi játéknapján, különösen Indianapolisban és Los Angelesben. Az indianai keleti rangadó végén a bírók legalább tizenöt percig tanulmányozták videóról Jermaine O'Neal utolsó dobását, mielőtt megadták volna a Pacers győzelmét jelentő két pontot a Detroit kárára, miközben Los Angelesben az volt a nagy kérdés: hogyan juthat az egyik csapat 46 büntetődobáshoz, miközben az ellenfél csak héthez?
Amíg az indianai problémát sikerült viszonylag megnyugtatóan rendezni – "Éreztem, hogy jókor engedtem el a labdát”, hirdette O'Neal –, addig a kaliforniai derbi büntetőháborújának "sértettjei”, a sacramentóiak messzire hangzóan értetlenkednek. "Még sohasem tapasztaltam ekkora különbséget a büntetővonalon! Azt kell mondjam, hogy ez a differencia már-már fizikai lehetetlenség. Kikapni úgy, hogy tizenöttel több jó mezőnydobásunk volt? Hát nem tudom…” – morfondírozott Rick Adelman, a Kings sokat tapasztalt főedzője a 38/46-os és az 5/7-es büntetőzési mutatókon. A nevelőapját gyászoló Andre Miller hét büntetőt értékesített az utolsó négy percben, így neki is oroszlánrésze volt a Clippers ritka – a legutóbbi tizenegy mérkőzésen mindössze a harmadik – sikerében.Portlandben máris megmutatkozott, mennyire hiányzik Rasheed Wallace a Blazersnek. A csatárt hét meccsre eltiltották, mert a múlt hét egyik mérkőzése után megtámadta és súlyosan megfenyegette a játékvezetőt – erre fel a szombatra rendelt "partnere”, a minnesotai Kevin Garnett 31 pontot és 20 lepattanót könyvelt el a távollétében, és a Wolves el is vitte a győzelmet a Rose Gardenből. A Boston sorozatban harmadszor, a Utah negyedszer nyert, a Philadelphia már harmadszor verte meg a Washingtont ebben az idényben, míg a kéthoszszabbításos miami meccset Brian Grant 7.6 másodperccel a befejezés előtt döntötte el – a hazaiak javára. NBA, alapszakasz, 81. játéknap
Atlanta Hawks–New York Knicks 92–95 (26–23, 19–26, 27–21, 20–25).
Legjobb dobók: G. Robinson 27, Terry 17, Abdur-Rahim 14, ill. Houston 24, Weatherspoon 18
Indiana Pacers–Detroit Pistons 88–86 (26–16, 14–27, 28–22, 20–21). Ld: R. Miller 21, Artest, B. Miller 19-19, J. O’Neal 17, ill. Billups 21, R. Hamilton 16, J. Barry, C. Robinson 12-12
Los Angeles Clippers–Sacramento Kings 112–107 (28–29, 20–25, 32–30, 32–23). Ld: Brand 34, Odom 24, Maggette 21, A. Miller 14, ill. Sztojakovics 37, Divac 24, Webber 22
Miami Heat–Chicago Bulls 102–101 (31–19, 24–29, 21–22, 10–16, 9–9, 7–6) – kétszeri hosszabbítás után. Ld: M. Allen 23, C. Butler 18, E. Jones 15, B. Grant, M. James 14-14, ill. J. Rose 30, Marshall 24, Fizer 16, Crawford 15
Milwaukee Bucks–Boston Celtics 95–97 (29–27, 19–31, 17–20, 30–19). Ld: T. Thomas 22, Cassell 20, R. Allen 13, ill. A. Walker 25, P. Pierce 15, Ke. Brown, McCarty 14-14
Portland TrailBlazers–Minnesota Timberwolves 98–104 (23–25, 30–26, 23–26, 22–27). Ld: Wells 32, D. Anderson 13, Sabonis 11, ill. K. Garnett 31, Szczerbiak 16, J. Smith, R. Strickland 12-12
Utah Jazz–Cleveland Cavaliers 95–78 (28–25, 20–22, 26–16, 21–15). Ld: Harpring 22, Cheaney 13, Kirilenko, Malone 12-12, ill. R. Davis 25, Ilgauskas 21, Boozer 14
Washington Wizards–Philadelphia 76ers 80–88 (19–23, 22–24, 20–24, 19–17). Ld: Jordan 25, Dixon 19, ill. Iverson 26, Snow 19, Van Horn 17

A csúcson jártak
A játéknap legjobb pontszerzője: Predrag Sztojakovics (Sacramento) 37; …legjobb le-pattanózója: Kevin Garnett (Minnesota) és Brian Grant (Miami) 20-20; …legjobb lepattanózója az ellenfél palánkja alatt: Elton Brand (LA Clippers) 7; …legjobb lepattanózója a saját palánk alatt: Kevin Garnett (Minnesota) 18; …legjobb gólpasszadója: Jason Terry (Atlanta) 11; …legjobb tripladobója: Antoine Walker (Boston) 5; …legjobb dobásblokkolója: Theo Ratliff (Atlanta) 5; …legjobb labdaszerzője: Michael Jordan (Washington) és Keith Van Horn (Philadelphia) 5-5; …legjobb százalékos mezőnymutatója: 49.5 (49/99, Sacramento); …legmagasabb nézőszáma: 20 484 (Portland–Minnesota); …leghosszabb mérkőzése: Miami–Chicago (2 óra 43 perc)