Nagyon kikapott a Portland

K. Zs.K. Zs.
2003.03.07. 20:19
Mindössze két ponton múlt, hogy a Portlandnek nem kellett története legalacsonyabb pontszámával lesomfordálni a Rose Garden parkettjéről. No nem mintha az a mínusz 28 pont, amely szakadékot vágott a vendéglátó és a Philadelphia között, könnyen megemészthető lenne.
"Egy lépéssel mindig lassúbbak voltunk a kelleténél, arról nem is beszélve, hogy képtelenek voltunk a gyűrűbe hajítani a labdát” – magyarázta Scottie Pippen, aki maga is gyengén teljesített, az előző mérkőzésen összeszenvedett egy pontja után most négyig jutott, ráadásul volt négy eladott labdája is. "A térdem ugyan nem teljesen egészséges, de fizikailag így is jónak érzem magam, inkább összpontosítási gondjaim vannak” – tette hozzá a veterán csatár. A kilences győzelmi sorozatát néhány napja Sacramentóban elsirató Philadelphia 32 ponttal is vezetett, és attól sem vesztett a lendületéből, hogy edzője, a meccs közben lebetegedő Larry Brown a negyedik negyedben már nem volt ott a kispadon.Miközben a Portland az idénybeli legalacsonyabb, a Chicago a legmagasabb pontszámával fejezte be legutóbbi fellépését. A felforgatott ötössel kezdő Bulls már az első negyedben jelezte, hogy szándékában áll véget vetni a Golden State hatmeccses győzelmi sorozatának. Véget is vetett, ami azt jelenti, hogy a Jordan-éra lezárulta óta a legjobb mutatóval zárja az alapszakaszt (22 győzelemnél tart).A harmadik mérkőzésen a 21-21 pontot és lepattanót gyűjtő Tim Duncan újabb sikerre vezette a San Antoniót.Tv: a Sport1 ma 12.15-től közvetíti a szombatra virradóra lejátszott Boston–LA Clippers mérkőzést NBA, alapszakasz, 124. játéknap
Chicago Bulls–Golden State Warriors 119–105
(29–20, 23–27, 36–25, 31–33). Legjobb dobók: E. Curry 24, Chandler 23, J. Rose 21, Crawford 15, Marshall 14, ill. Arenas 28, A. Jamison 22, Murphy 13
Portland TrailBlazers–Philadelphia 76ers 60–88 (19–14, 13–20, 12–21, 16–33). Ld: R. Wallace 17, D. Anderson 12, ill. Iverson 36, Snow 16, D. Coleman 11
San Antonio Spurs–New Jersey Nets 92–78 (18–16, 22–20, 23–17, 29–25). Ld: Duncan, T. Parker 21-21, Ginóbili 18, ill. K. Martin 19, Kittles 14

A csúcson jártak
A játéknap legjobb dobója: Allen Iverson (Philadelphia) 36; …legjobb lepattanózója: Tim Duncan (San Antonio) 21; …legjobb lepattanózója az ellenfél palánkja alatt: Eddy Curry és Donyell Marshall (mindkettő Chicago) 5-5; …legjobb lepattanózója a saját palánk alatt: Tim Duncan (San Antonio) 18; …legjobb gólpasszadója: Jason Kidd (New Jersey) 13; …legjobb tripladobója: Gilbert Arenas (Golden State) 4; …legjobb dobásblokkolója: Tyson Chandler, Eddy Curry (mindkettő Chicago) és Stephen Jackson (San Antonio) 3-3; …legjobb labdaszerzője: Emanuel Ginóbili (San Antonio) 5; …legjobb százalékos mezőnymutatója: 54 (47/87, Chicago); …legmagasabb nézőszáma: 18 797 (San Antonio–New Jersey); …leghosszabb mérkőzése: Portland–Philadelphia (2 óra 24 perc)