A Szekszárd és a DVTK 40 pont feletti győzelmet aratott, a Győr csak hosszabbításban nyert a női kosár NB I-ben

K. Zs.K. Zs.
2024.10.02. 17:38
Boros Júlia (jobbra) 21, Precious Johnson nyolc pontot szerzett a szekszárdi csapatban (Fotó: Dömötör Csaba)
A Szekszárd 96–53-ra győzött a soproni akadémisták, a Darazsak vendégeként szerda délután a női kosárlabda NB I 2. fordulójában. A DVTK szintén negyven pont feletti győzelmet aratott a BEAC ellen hazai pályán (92–51), nagy különbséggel nyert a Pécs is a Dávid Kornél Akadémia ellen (80–61), míg a Győr csak hosszabbításban tudta legyűrni a TFSE-MTK-t (89–79).

NŐI KOSÁRLABDA NB I
2. FORDULÓ
DARAZSAK SPORTAKADÉMIA–TARR KSC SZEKSZÁRD 53–96 (20–25, 10–25, 14–19, 9–27)
Sopron, 150 néző. V: Kapitány, Kovács N., Popgyákunik
DARAZSAK: Kovács G. 11/3, Szikszai 1, Gergő, Jevtovics 12, Marics 5. Csere: Toman R. 7/3, Csaplár-Nagy 9, Völgyi 2, Sinka-Pálinkás 6, Horváth Boglárka. Edző: Szrdjan Radulovics
SZEKSZÁRD: Bejedi 2, BOROS 21/15, Holcz 5, Whittle 8/6, WESTBELD 20. Csere: Mányoky 10/3, Bernáth 9/3, Szücs 10, Theodoreán 3, Johnson 8. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–5. 8. p.: 14–17. 12. p.: 22–30. 15. p.: 22–42. 18. p.: 26–48. 24. p.: 30–59. 28. p.: 42–67. 32. p.: 45–75. 35. p.: 47–82. 38. p.: 53–86
Szrdjan Radulovics: – Nehéz meccs volt egy erős ellenféllel szemben, amely nagyon jól és keményen kosárlabdázott. Elsősorban az eladott labdákkal, a lepattanóknál voltak gondjaink. Normálisak ezek a hibák egy ilyen fiatal csapatnál, fejlődési folyamatban vagyunk. Tudjuk, hol vannak a határaink, a pluszok, a mínuszok. Sok pillanatnak tudok örülni, tudjuk, miben van az erőnk. Napról napra, edzésről edzésre biztos, hogy jobbak leszünk.
Magyar Bianka: – Az út elején vagyunk, ez nyilvánvaló. Támadásban és védekezésben is sokkal jobb játékot szeretnénk látni. Az első negyed kivételével a védekezés rendben volt. Sok labdát szereztünk, jól osztottuk el azokat, sok gyors indítást vezettünk. Az Euroliga-selejtező után kicsit csalódottak voltunk, idegenben telnek az első fordulók, de nem keresünk kifogásokat. A következő nap a regenerációé lesz, igyekszünk frissülni, pénteken pedig már a Cegléd elleni meccsre összpontosítunk.

DVTK HUN-Therm–E.ON ELTE BEAC 92–51 (22–11, 29–14, 25–13, 16–13)
SERCO UNI Győr–TFSE-MTK 89–79 (16–24, 21–16, 23–13, 16–23, 13–3) – hosszabbítás után
NKA Universitas Pécs–Dávid Kornél KA 80–61 (18–14, 21–10, 19–22, 22–15)