Kiollózott, csodálatos jelenet

A mérkőzésről tudósított: VAJDA GYÖRGYA mérkőzésről tudósított: VAJDA GYÖRGY
2004.03.20. 22:28
Kedves ünnepségre került sor a mérkőzés előtt a hazaiak öltözőjében. A ZTE vezetősége a 400. élvonalbeli mérkőzésére készülő Gellei Imrét köszöntötte, de jutott ajándék a múlt héten a Ferencváros ellen 250-edszer pályára lépő Kocsárdi Gergelynek is.

Góllövőlista

Nagy Lajos (középen) derekas munkát végzett: az egerszegi középpályás nemritkán két gyôri játékost is megelôzve szerezte meg a labdát. Bár a góllövést másokra hagyta, így is csapata egyik legjobbjának bizonyult (fotó: Unger Tamás)
Gellei Imre aztán kihagyta sérülés miatt Molnár Balázst a kezdőcsapatból, de a kispadra szorult az utóbbi időben gyengén futballozó Vincze Ottó is. Az ETO-nál is jutott válogatott labdarúgó a kispadra: Reszeli Soós István Németh Norbert utóbbi időben nyújtott teljesítményével elégedetlen, s annak ellenére is kihagyta a középpályást, hogy Németh meghívást kapott a Wales ellen készülő válogatott keretébe. Hiányzott a Győrből Djordje Vlajics is; a szerb légiós a héten magánügyeit intézte, ezért több edzést kihagyott, így az ő mellőzése érthető. Nem kapott szerepet Marko Kartelo sem, a horvát védő helyére Horváth Róbert került a győri együttesben, mégpedig azért, mert Reszeli szerint Horváth nemcsak védekezésben hasznos, hanem a támadásokat is kellőképpen segíti.
Nos, a szakvezető azt azért aligha sejthette, hogy Horváth Róbert lesz az első félidő egyik főszereplője. A győri védő ugyanis látványos mozdulattal buktatta az őt becsapó, nagy kedvvel és jó formában futballozó Sebők Józsefet, s míg az egyik Sebők kiharcolta, a másik, azaz Sebők Vilmos értékesítette a büntetőt. Hiába ígért bátor támadójátékot a mérkőzés előtt a győriek mestere, a Zalaegerszeg az első félidőben kevés esélyt adott Nyilas Elekéknek a gólszerzésre. Pontosabban egy lehetőségük akadt, de éppen Nyilas rontotta el a szinte kihagyhatatlannak tűnő helyzetet. A Zalaegerszeg most bátran, felszabadultan, közönségszórakoztatóan futballozott, s egyáltalán nem számított volna meglepetésnek, ha négygólos előnnyel vonul a szünetre az öltözőbe, hiszen a ZTE fölényét a három kapufa is hűen bizonyítja. Szólt is a vastaps a félidő hajrájában, s nem érdemtelenül.
A szünet után hatalmas iramban folytatódott a mérkőzés, elsősorban a ZTE jóvoltából. A hazaiak frissen, könnyedén futballoztak, és a 49. percben látványos góllal tették egyértelművé, hogy ezen az estén csak egy csapat van a pályán, s az nem az ETO! Gellei Imre együttese szervezettségből és lelkesedésből is jelesre vizsgázott, nagy örömet szerezve játékával a sikerre olyannyira éhes kék-fehér szurkolóknak. Bizony hosszú ideig böjtöltek az egerszegiek, hiszen legutóbb november 1-jén nyert a csapat, mégpedig a Békéscsaba ellen (2–1). A szombat esti siker az egységes csapatmunka, és a jó egyéni teljesítmények diadala volt. Tegyük hozzá, a ZTE alaposan bevásárolt a télen, és lám megérte a befektetést mert Sebők Vilmos és Sebők József ezúttal is a ZTE legjobbjai voltak, de nem feledkezhetünk meg Gyánó Szabolcs egészen kiváló teljesítményéről sem. Az ETO kellemes partnernek bizonyult, mert bár nyílt játékot terveztek a vendégek, ebből vajmi kevés valósult meg. Az első félidőben egy, a másodikban pedig kettő "helyzetecskéje" volt a győri csapatnak.
Végül megérdemelten nyert a ZTE – ünnepeltek is a zalaiak a végén.