NB II: a Békéscsaba legyőzte a listavezető Nyíregyházát

2011.04.09. 18:29
A labdarúgó NB II Keleti csoportjának listavezetője, a Nyíregyháza Spartacus 2–1-es vereséget szenvedett Békéscsabán a 21. forduló talán legnagyobb érdeklődéssel várt mérkőzésén.

OROSHÁZA FC–DUNAKANYAR-VÁC 0–0
Orosháza, 300 néző. V: Varga L. (Kelemen Attila, Bozó Zoltán)
OROSHÁZA: Molnár T. – Szabó N., Kerekes I., Futaki, Lupsa – Balogh M., Bartyik (Petneházi, 65.), Szabó T., Kerepeczki – Baranyai B. (Ács, 78.), Randelovic (Buza, 85.). Vezetőedző: Marik László
VÁC: Sztankó – Hegedűs Cs., Tányéros G., Páles, Arany – Ivanovici, Albert Á., Farkas P., Rábold, Rusvay – Michel (Rob, 75.). Vezetőedző: Szabados György
Marik László: – A nagy szél irreálissá tette a játékot, a második félidőben sokkal többet kellett volna tenni a győzelemért.
Szabados György: – Ezen a mérkőzésen érvényes Margaret Mitchell regénye, vagyis elfújta a szél...
ÚJPEST FC B–HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE 1–1 (0–1)
Szusza Ferenc Stadion, 100 néző. Vezette: Lovas (Kovács II G., Buzás)
ÚJPEST B: Bozsó – Privigyei, Litauszki (Tóvizi, 26.), Jhonnes, Szalai V. – Hullám – Rasztovits, Matos (Széki, 69.), Popovics – Zamostny, Balajti. Edző: Szlezák Zoltán
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Tóth Cs. – Király L., Póti, Giura, Kaze – Papp F. – Kiss L., Arnóczki (Bellon, 79.), Lovas – Bogdanovics (Balás, 74.), Nagy D. Vezetőedző: Lajos Ferenc
Gólszerző: Nagy D. (0–1) a 19., Popovics (1–1) az 53. percben
Szlezák Zoltán: – Az első félidőben kapkodva, idegesen játszottunk, a második játékrészben sok energiát mozgósítottunk, de végül nem sikerült megnyernünk a mérkőzést.
Lajos Ferenc: – Csapatom végig masszívan játszott, sajnos Popovics Bertold éppen ellenünk lőtte élete legszebb gólját.
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 2–1 (2–1)
Békéscsaba, 800 néző. Vezette: Solymosi (Forgács, Kormányos II G.)
BÉKÉSCSABA: Szécsi – Oláh G., Kállai, Makra, Juhász Gy. – Szélpál (Laurinyecz, 72.), Simon A. (Mészáros L., 58.), Bogdán, Horváth T. (Csiszár, 87.) – Pozsár, Csák Z. Vezetőedző: Pásztor József.
NYÍREGYHÁZA: Holczer – Perényi (Nacim, a szünetben), Kovacsevics, Goia, Boukar – Germán T. (Bajzát, 52.), Demjén, Horváth L., Pákolicz – Andorka (Pujante, 85.), Eyenga. Vezetőedző: Brekk János
Gólszerző: Pákolicz (0–1) a 20., Horváth T. (1–1) a 24., Pozsár (2–1) a 45. percben.
Pásztor József: – Izgalmas mérkőzés volt, és szerencse is kellett ahhoz, hogy itthon tartsuk a három pontot.
Brekk János: – Nem hiszem el, hogy képesek voltunk veszíteni egy ilyen mérkőzést. Egy méterről sem találtunk a kapuba. Dicséret illeti a Békéscsabát a szervezett védekezéséért.
RESTART-CEGLÉDI VSE–MTK II 2–2 (1–2)
Cegléd, 400 néző. Vezette: Sándor Cs. (Galán, Szilágyi N.)
CEGLÉD: Miski – Domonyi (Busa, 72.), Kurucsai, Fekete A., Vincze Z. – Koncz, Nagy T., Nagy L., Odrobéna – Medgyesi L. (Nagy A., 92.), Szabó L. Vezetőedző: Ványi Zsolt
MTK II: Groppioni – Kálnoki Kis, Kornis, Kelemen, Ódé – Macura, Molnár M. (Kákonyi, 60.), Nikházi (Szurkos, 92.), Frank (Csiki, 79.), Szabó Á. – Urbán G. Edző: Pölöskei Gábor
Gólszerző: Medgyesi L. (1–0) az 5., Urbán G. (1–1) a 44., Fekete A. (öngól, 1–2) a 45., Busa (2–2) a 88. percben
Ványi Zsolt: – Kétperces megingás miatt szereztünk csak egy pontot, a második félidőben egykapuztunk, a hajrában három nagy helyzet is kimaradt, a két elveszített ponton kívül egy nyilvánvaló tizenegyessel is szegényebbek lettünk.
Pölöskei Gábor: – Rosszul kezdtünk, de az első félidő végén gyorsan fordítottunk. Szünet után nagy nyomás alatt játszottunk, de nekünk is adódott lehetőségünk a mérkőzés eldöntésére, amellyel sajnos nem éltünk.
VECSÉSI FC–BŐCS SPORT 1–1 (1–1)
Vecsés, 250 néző. Vezette: Takács J. (L. Tóth, Varga II G.)
VECSÉS: Gyenes – Könczey (Cseke, 80.), Erdei, Radnai, Fritz – Piros (Bojtor, 65.), Lannert, Kiss K. (Máj, 69.), Zana – Ponczok, Horváth D. Vezetőedző: Détári Lajos
BŐCS: Giák – Bokros, Ur, Molnár Zs., Rivera – Mbei, Konate, Urbancsik, Pimentel – Ondó (Zsarnai, 80.), Urbin. Vezetőedző: Tóth László
Gólszerző: Lannert (1–0) a 3., Pimentel (1–1) a 10. percben
Kiállítva: Horváth D. (a második sárga lap után) a 72. percben
Détári Lajos: – Az első félidőben meg kellett volna nyerni a mérkőzést, hiszen több gólhelyzetünk is volt, sajnos elveszítettünk két pontot. A Bőcs szerencsés volt, kevés kapura lövése most pontot ért.
Tóth László: – Azért állunk itt, mert az emberhátrányban játszó és gyengébb napot kifogó Vecsést sem tudjuk legyőzni, pedig illett volna.
1. Nyíregyháza Spartacus 21 14 5 2 45–11 +34 47
2. DVTK 20 14 2 4 41–17 +24 44
3. Mezőkövesd-Zsóry 20 12 4 4 29–13 +16 40
4. Dunakanyar-Vác 21 11 5 5 32–20 +12 38
5. MTK Budapest II 21 10 7 4 32–22 +10 37
6. Békéscsaba 1912 21 7 8 6 36–32 +4 29
7. Vecsési FC 21 7 6 8 25–22 +3 27