Osztályozó az NB III-ért: két párharc máris eldőlt?

2017.06.10. 19:59
Az Iváncsa idegenben négygólos győzelmet aratott a Balatonlelle ellen a megyei bajnokok osztályozóján, így fél lábbal már a labdarúgó NB III-ban érezheti magát. Tekintélyes különbséggel verte meg ellenfelét a Makó is a szombati első felvonásban, a további két párharcban a DEAC idegenben, a Tiszakécske hazai pályán szerzett minimális előnyt.

Mint korábban beszámoltunk róla, az MLSZ-ben tartott sorsolás eredményeképpen hat csapat – THSE-Szabadkikötő (Budapest), Füzesgyarmat (Békés), Gyöngyös (Heves), Tiszafüred (Jász-Nagykun-Szolnok), Vecsési FC (Pest), Pápai Perutz FC (Veszprém) – osztályozó nélkül jutott fel a harmadik vonalba. THSE-Szabadkikötő (Budapest), Füzesgyarmat (Békés), Gyöngyös (Heves), Tiszafüred (Jász-Nagykun-Szolnok), Vecsési FC (Pest), Pápai Perutz FC (Veszprém) – osztályozó nélkül jutott fel a harmadik vonalba.

OSZTÁLYOZÓ AZ NB III-BA JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉSEK
Balatonlelle (Somogy)–Iváncsa (Fejér) 1˜–5 (Balogh B. 80., ill. Balogh L. 12., Majláth 37., Berényi 49., Godslove 66., Nagy A. 82.)
Körmend (Vas)–Debreceni EAC (Hajdú-Bihar) 0–1 (Csörgő 52.)
Makó (Csongrád)–Nagykanizsa (Zala) 4–1 (Hacker 22., 68., Tóth T. 44., Vajna 78., ill. Nagy G. 64.)
Duna Aszfalt Tiszakécske (Bács-Kiskun)–Balassagyarmat (Nógrád) 1–0 (Juhász 33.)
A visszavágókat június 17-én játsszák le.