Piscsur parádés találatával a hosszabbításban mentett pontot a Gyirmót a BVSC ellen

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2024.08.18. 18:50
Már nem százszázalékos a Gyirmót (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)
A labdarúgó NB II 4. fordulójában a 2. helyen álló Gyirmót FC Győr a meccs előtt 4. helyezett BVSC-Zuglót fogadta. A hazaiak végig futottak az eredmény után, de a második egyenlítés a 92. percben összejött nekik (2–2).

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ
GYIRMÓT FC GYŐR–BVSC-ZUGLÓ 2–2 (1–2)
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 712 néző. Vezette: Molnár Attila (Kulman Tamás, Szabó Dániel)
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi (Szegi, 64.), Csörgő V., Hudák D., Helembai (Hajdú Á., 64.) – Katona M., Hudák M. (Kovács D., 75.) – Horváth R., Madarász M. (Miknyóczki, 85.), Ugrai – Adamcsek (Piscsur, a szünetben). Vezetőedző: Tamási Zsolt
BVSC: Erdélyi B. – Benkő-Bíró, Vinícius, Hesz, Király Á. – Hidi P., Pekár L. (Kocsis B., 85.), Szilágyi M. – Székely K. (Májer G., 77.), Nwachukwu (Kelemen P., 77.), Zamostny (Batai, 61.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Ugrai (35.), Piscsur (90"2.), ill. Nwachukwu (14.), Pekár L. (39.)
Tamási Zsolt: – Megvolt az elképzelésünk, hogyan tudjuk feltörni a BVSC védelmét, ám ennyi hibával, kevés dinamikával nem lehet nyerni. A végén viszont gyönyörű góllal sikerült egyenlítenünk.
Csábi József: – Kettő egynél eldönthettük volna a mérkőzést – nem sikerült, és úgy érzem, itt hagytunk két pontot.

Ezúttal nem tudott nyerni a sárga mezes Gyirmót (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

A két jó formában lévő csapat közül a vendégek kezdték jobban a meccset. Már az első percektől letámadták a gyirmótiakat, és sorra alakították ki a helyzeteket. A 14. percben a vezetést is megszerezte Csábi József csapata: egy balról érkező beadás után Zamostny fejesét még védte Hársfalvi, de a kipattanónál David Nwachukwu élesebb volt Helembainál, és közelről a kapuba fejelt. A gól után a zuglóiak letámadása kissé alábbhagyott, ám a Gyirmót nem tudott mit kezdeni azzal, hogy többet volt nála a labda. Egészen a 35. percig, amikor a jól alkalmazott előnyszabályt követően Ugrai Roland remek egyéni akció végén egyenlített – érdekesség, hogy Ugrai eddig mind a négy fordulóban gólt szerzett. A hazaiak öröme azonban nem tartott sokáig, a BVSC Pekár László szabadrúgásából – és Hársfalvi kapus hibájából – ismét megszerezte a vezetést a 39. percben.

Pekár László (jobbra, kékben) szabadrúgásból talált be (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)

A második félidőre még jobban visszaállt a fővárosi csapat, ám a kontráiban megvolt a veszély, majd Katona egyenlíthetett volna az 52. percben, de kapu fölé lőtt. A Gyirmót játékában sok volt a pontatlanság, így sok helyzetet nem tudott kialakítani ezt követően. Viszont egy percen belül két hatalmas helyzete is volt a BVSC-nek a 75. perc környékén: Batai előbb a kapufát találta el, aztán Szilágyi lövését védte Hársfalvi. A hajrára ismét összejött a gyirmóti gól, amelyet a cserék hoztak össze: a Hajdú által lefejelt labdát Olekszandr Piscsur tekerte a bal felsőbe. Az ukrán támadó a Soroksár ellen szintén a meccs hajrájában talált be, az a győzelmet jelentette a gyirmótiaknak, a mostani gólja pedig a pontszerzést.

A 2–2-es döntetlen azt jelenti, hogy a Gyirmót immár nem százszázalékos, viszont mindkét csapat veretlen maradt a bajnokságban.

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL IDE KATTINTVA LEHET OLVASNI.

16. Soroksár SC4133–7–41
Ugrai Roland (balra) negyedik meccsén a negyedik gólját lőtte (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC Győr)