Szépen búcsúzott a Palmeiras

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2003.05.02. 21:29
Az országos kupában már a legjobb nyolc közé jutás volt a tét, igaz, a nyolcaddöntők visszavágói előtt nem mindegyik csapatnak kellett izgulnia a továbblépést illetően.
Az egyik közülük a Vitória volt, amely egy héttel ezelőtt történelmi vereséget mért a Palmeirasra, Joel Santana legénysége 7–2-re nyert Sao Paulóban, így a második felvonás már csak formalitás volt. A "pálmafások” becsületére legyen mondva, a visszavágó első percétől küzdöttek, és még akkor sem adták fel, amikor a hazaiak Nádson vitatható büntetőjével megszerezték a vezetést. Végül a nagy napot kifogó Vágner két góljának és egy gólpasszának hála, a Palmeiras a maga javára fordította az állást, tisztességesen búcsúzva a kupától.A nagyok közül a Fluminense is elbukott, pedig a rióiak a Sport elleni párharc első meccsén csak egy góllal kaptak ki – és ezúttal is ez történt. Majdnem hasonló sorsra jutott a Vasco is, amelynek azonban Danilónak az első félidő hajrájában szerzett roppant fontos góljával sikerült kiharcolnia a továbbjutást a Bahiával szemben.Brazil Kupa
Nyolcaddöntő, visszavágók:
Remo– Flamengo 2–3 (Gian 68. – 11-esből, Márcio Belém 76., ill. Jean 55., Cássio 58., Felipe 74.), továbbjutott: a Flamengo, 7–2-vel; Vitória–Palmeiras 1–3 (Nádson 30. – 11-esből, ill. Vágner 63., 75., Anselmo 70.), tj: a Vitória, 8–5-tel; Vila Nova–Cruzeiro 1–2 (Moisés 89. – 11-esből, ill. Aristizábal 23., Sandro 44.), tj: a Cruzeiro, 4–1-gyel; Vasco–Bahia 1–0 (Danilo 45.), tj: a Vasco, 2–2-vel, idegenben szerzett góllal; Atlético MG–Náutico 3–1 (Lúcio Flávio 23., Alexandre 53., Guilherme 57., ill. Kuki 65.), tj: az Atlético MG, 5–2-vel; Sport–Fluminense 2–1 (Gaúcho 9., Cléber 88., ill. Fábio Bala 89.), tj: a Sport, 3–1-gyel; Botafogo–Goiás 2–3 (Camacho 37., Leandrao 70., ill. Danilo 39., Araújo 61., Wando 82.), tj: a Goiás, 5–3-mal; Sao Paulo–Figueirense 1–0 (Reinaldo 66.), tj: a Sao Paulo, 3–0-val
A negyeddöntő párosítása: Atlético MG–Sport, Vitória–Flamengo, Sao Paulo– Goiás, Cruzeiro–Vasco