Brazília - A Cruzeiro ugrott az élre

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2003.05.12. 21:04
Országos bajnokság (Campeonato Brasileiro)

8. forduló: Goiás–Flamengo 1–1 (Dimba 58., ill. Fernando Baiano 11.), Corinthians–Criciúma 3–0 (Fabrício 42., Leandro 57., Fábio Luciano 84.), Santos–Cruzeiro 0–2 (Aristizábal 48., Mota 89.), Paraná–Ponte Preta 3–2 (Milton 11., Renaldo 70., Ageu 77., ill. Ageu 30. – öngól, Fabrício Carvalho 57.), Vasco–Bahia 1–1 (Cadu 78., ill. Nonato 52.), Paysandu–Fluminense 2–2 (Vélber 7., Robson 56. – 11-esbôl, ill. César 36., Sorato 49.), Atlético MG–Sao Paulo 2–2 (Ferrugem 11., Lúcio Flávio 66., ill. Luís Fabiano 22., Kaká 35.), Vitória–Fortaleza 2–1 (Dudu Cearense 4., Robson Luiz 72., ill. Alysson 40.), Gremio–Coritiba 1–0 (Christian 43.), Guarani–Internacional 3–0 (Rodrigao 17., 73. – az elsôt 11-esbôl, Wilson 46. – öngól), Atlético PR–Juventude 2–0 (Ilan 14., 25.), Figueirense–Sao Caetano 3–0 (William 33., 86., Danilo 74.)
Az élcsoport: 1. Cruzeiro 20 pont, 2. Internacional 18, 3. Santos 14 (14–7), 4. Atlético MG 14 (16–11), 5. Pananá 14 (15–10), 6. Flamengo 13

Ôrségváltás történt a tabella élén, miután az eddigi listavezető, az Internacional súlyos vereségbe szaladt bele a Guarani vendégeként, míg a bombaformában lévő Cruzeiro a forduló rangadóján a Santos otthonából elhozta mind a három pontot. Utóbbi mérkőzésen kiegyenlített, de gól nélküli első félidőt követően a Cruzeiro a kolumbiai Aristizábal révén szerezte meg a vezetést, a támadó egy kényszerítő után a tizenhatos vonaláról lőtt Fábio Costa kapujába. Emerson Leao fiai persze azonnal magasabb fokozatba kapcsoltak, de csodakettősük, Robinho és Diego csak helyzetekig jutott, az utolsó pillanatban rendre közbejött valami – hol a lövés vagy a fejes nem találta el a kaput, hol pedig Gomes kapus hárított, de megesett, hogy a védők önfeláldozó bevetődései mentették meg a Cruzeirót a góltól. Az ilyen esetekben szokott történni, hogy a sok kihagyott helyzet megbosszulja magát, és ezúttal sem volt másképp: a frissen beállt Mota a 89. percben belőtte a Belo Horizonte-iek második gólját. "Éreztem, hogy a születésnapomon nem kaphatunk ki. Végig fegyelmezetten, hatalmas lelkesedéssel játszottunk, ez volt a győzelmünk alapja” – értékelt a Cruzeirót gardírozó, a mérkőzés napján az 51. életévét betöltő Wanderley Luxemburgo.
Az Inter már a Cruzeiro győzelmének tudatában lépett pályára Sao Paulóban a Guarani ellen, és lehet, hogy pont ezért, de tény, Muricy Ramalho csapata számára tényleg semmi sem jött össze a kilencven perc során. Rodrigao a 17. percben tizenegyesből szerzett vezetést a hazaiaknak, a második félidő 44. másodpercében Wilson öngólt rúgott, így Rodrigao újabb találata már csak a kegyelemdöfés volt. Az Internacionalon egyébként tizenöt esztendős átok ül a Guaranival kapcsolatban, a Porto Alegre-iek 1988 óta képtelen legyőzni a zöld-fehéreket.
A nap meglepetését a Figueirense szolgáltatta, a florianópolisi kiscsapat a Sao Caetanót fektette simán két vállra, és először gyűjtött be három pontot az idei bajnokságban.