Brazília: Megbotlottak az élenállók

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2003.05.19. 21:06
Országos bajnokság (Campeonato Brasileiro)

9. forduló: Fluminense–Figueirense 3–0 (Jancarlos 5., Rodolfo 28., 52.), Sao Caetano–Atlético MG 2–0 (Scheidt 52. – öngól, Capixba 83.), Juventude–Santos 1–1 (Joao Paulo 20., ill. Gustavo 33. – öngól), Bahia–Paysandu 2–0 (Nonato 49., 90.), Coritiba–Vasco 1–1 (Lima 82., ill. Wellington Paulo 41.), Fortaleza–Goiás 1–0 (Vinícius 63.), Cruzeiro–Coirinthians 1–1 (Deivid 55., ill. Gil 32.), Ponte Preta–Gremio 2–1 (Sérgio Alves 57., Romeu 63., ill. Rodrigo Fabri 21.), Criciúma–Vitória 1–1 (Luciano 87., ill. Nádson 41.), Internacional–Atlético PR 1–1 (Nilmar 27., ill. Dagoberto 7.), Sao Paulo–Paraná 2–0 (Kaká 18., Aílton 66.), Flamengo–Guarani 1–1 (Fernando Baiano 68., ill. Creedence 80.)
Az élcsoport: 1. Cruzeiro 21 pont, 2. Internacional 19, 3. Santos 15 (15–8), 4. Sao Paulo 15 (20–18), 5. Atlético MG 14 (16–13), 6. Paraná 14 (15–12), 7. Flamengo 14 (13–10)

Romário hazatér

KATAR. Romário nem tölti ki május 31-én lejáró szerzôdését a katari el-Szad csapatánál. „Újra gólokat akarok lôni. Minden vágyam, hogy ismét a Maracanában örvendeztessem meg a rajongóimat” – mondta a brazil klasszis, miután felbontotta megállapodását egyesületével. A 37 éves támadó márciusban igazolt 1.5 millió dollárért a közel-keleti klubhoz, de mindössze három találkozón kapott lehetôséget az együttes vezetôedzôjétôl, s mivel egyszer sem szerzett gólt, ezért a tréner a kispadra száműzte. Romário korábban azt ígérte a Fluminense vezetôinek: júniusban visszatér a csapathoz, és ott fejezi be a pályafutását.

A Corinthians játékosainak viszonylag gyorsan túl kellett tenniük magukat azon, hogy a múlt héten a River Plate kiütötte őket a Libertadores-kupából, ugyanis a hét végén az országos bajnokság listavezetője, a Cruzeiro – amely a legjobb formában lévő brazil klubcsapat – várt rájuk. A Belo Horizontéban rendezett összecsapás első félórája tulajdonképpen az esélyeknek megfelelően alakult, azaz a Cruzeiro beszorította vendégét, ám a helyzeteket rendre elpuskázták a csatárok, mígnem a 32. percben egy gyors ellentámadást a Corinthians góllal zárt le. Érdekesség, hogy Gil fejese a Sao Pauló-i klub ezredik bajnoki találatát jelentette.
A folytatásban természetesen még nagyobb elánnal vezette támadásait a hazai csapat, és végül a második félidő tizedik percében sikerült is kiegyenlítenie – az egykoron a Corinthiansban játszó Deivid révén. A csatár öt forduló óta nem rezegtette meg az ellenfelek hálóját, de hála ennek a találatának, ismét ő áll a mesterlövészek versenyének élén tíz góllal (a második helyet a Sao Paulóban játszó Luís Fabiano foglalja el kilenccel), viszont ami ennél is jobb kedvre deríti a Cruzeiro szurkolóit, a csapat az ő gólja révén őrzi tavaly október, immár 35 mérkőzés óta tartó veretlenségét.
Nem használta ki a Cruzerio pontvesztését a bajnokság meglepetéscsapata, az Internacional, amely az ezúttal is Tüske Roland nélkül játszó Atlético PR-t fogadta. A tavalyelőtti bajnok meglepően bátran kezdett a Beira Rio-stadionban, Dagoberto már a hetedik percben elnémította a hazai szurkolókat a tökéletesen helyezett szabadrúgásával, és bár az Inter húsz perc elteltével egyenlített, az APR kapuját védő Diego ezután lehúzta a rolót, megakadályozva ezzel, hogy a hazaiak megtartsák tökéletes otthoni mérlegüket.
Szintén futnia kellett az eredmény után a tabella harmadik helyén tanyázó Santosnak. A bajnoki címvédő ezúttal a Juventudénál vendégeskedett, és egyrészt pechesnek mondhatja magát, ugyanis Pretót kiállította a játékvezető, Fábio Costa és Alex pedig megsérült (Diego és Ricardo Oliveira eleve kihagyta a meccset sérülés miatt), másrészt viszont áldhatja a szerencséjét is, mivel az egyenlítő találatában a hazaiakat erősítő Gustavo elévülhetetlen érdemeket szerzett, hiszen Elano szabadrúgása után a labda róla került a hálóba.