A Cruzeiro is ki tud kapni

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2003.05.26. 21:27
Nem volt túl örömteli az eredetileg halasztásra ítélt, majd az utolsó pillanatban mégis megrendezett forduló az éllovasok számára: a Cruzeiro harminchat találkozó után szenvedett ismét vereséget  a Vitória állította meg Wanderley Luxemburgo legénységét , míg a torna eddigi meglepetéscsapata, az Internacional a címvédő Santos otthonában vérzett el.
Országos bajnokság (Campeonato Brasileiro)

10. forduló: Paraná–Sao Caetano 1–1 (Marquinhos 36., ill. Marcinho 13.), Atlético MG–Fluminense 3–0 (Alexandre 23., Fábio Júnior 68., 72.), Corinthians–Juventude 3–0 (Gil 21., 54., Rogério 57.), Vasco–Ponte Preta 1–0 (Wellington Paulo 89. – 11-esbôl), Atlético PR–Flamengo 4–1 (Ilan 12., 17., 67., Adriano 57., ill. Fernando Baiano 50.), Paysandu–Coritiba 1–3 (Róbson 41., ill. Marcel 14., Edinho Baiano 22., Jackson 63.), Goiás–Criciúma 0–2 (Paulo Baier 49., Luciano Almeida 56.), Gremio–Sao Paulo 1–2 (Anderson Lima 33., ill. Júlio Baptista 9., Luís Fabiano 69.), Guarani–Fortaleza 2–1 (Rodrigao 38. – 11-esbôl, Wagner 76., ill. Fabrício 60.), Figueirense–Bahia 1–0 (Léo Macaé 41.), Vitória–Cruzeiro 2–1 (Adaílton 43., Alan Delon 66., ill. Márcio 72.), Santos–Internacional 2–1 (Fabiano 56., William 78., ill. Edu Silva 44.)

Az élcsoport: 1. Cruzeiro 21 pont, 2. Internacional 19, 3. Santos 18 (17–9), 4. Sao Paulo 18 (22–19), 5. Atlético MG 17, 6. Corinthians 16

Ezeknél a csapatoknál természetesen nem örültek a vereségnek, de még mindig jobban tolerálták a pontvesztést, mint a Goiásnál és a Paysandunál, e két klubnál ugyanis szerződést bontottak az edzőkkel, Candinhóval, illetve Darío Pereyrával.
A forduló rangadójára a Vila Belmiro- stadionban került sor, ahol a Cruz Azul elleni Libertadores-kupa-mérkőzésen alaposan elfáradt Santos az Intert fogadta. Emerson Leao, a bajnok edzője éppen ezért, valamint a szerdai visszavágóra való tekintettel, több alapjátékosát pihentette. A tartalékos Santos sem játszott rosszul, mégis a vendégek szereztek vezetést az első félidő végén, így a trénernek nem volt más lehetősége, mint cserélni. A második félidő elején behozta Fabianót, aki egy perc múlva egyenlített, majd Williamet küldte harcba, a középpályás alig tíz perce volt a pályán, amikor a győztes találatot megszerezte. "A mai a szív napja volt – jelentette ki Leao a lefújást követően. – Sokan úgy vélekednek, hogy a fiatalok hátrányból nem képesek felállni, mert nincs bennük elég elszántság. Az eredmény viszont önmagáért beszél.”
A bajnoki cím egyik legfőbb várományosára, a Cruzeiróra sokáig nem lehetett ráismerni Salvadorban, ahol a Vitória vendégeként lépett pályára. A hazaiak gyakorlatilag az egész mérkőzésen irányították a játékot – a második félidő derekára különösebb megerőltetés nélkül kétgólos előnyt hoztak össze –, igaz, a Belo Horizonte-iek váratlan szépítő gólja, majd a Vitóriát erősítő Maurício kiállítása után a "levegőben lógott” az egyenlítő gól, de ez elmaradt, így Luxemburgo mester csak a sajnálkozásának tudott hangot adni: "Kár, hogy későn ébredtünk fel, mert legalább a döntetlent elcsíphettük volna. Ettől függetlenül azt kell mondanom, a csapatom megérdemelte a vereséget, mert rosszabb volt az ellenfelénél.”