Ováció a Sárkány Stadionjában

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2003.11.17. 21:38
Vasárnap ünnepélyes keretek közt átadták a Porto új stadionját, amelyet a klub és a portugál állam közös költségvetésből épített a jövő évi Európa-bajnokságra.
Az 52 002 néző befogadására képes létesítmény az egyesület szimbólumáról a Sárkány Stadionja nevet kapta a keresztségben (a mélyen keresztény vallású ország egyik legkonzervatívabb régiójában egyértelmű volt, hogy a helyi egyház szertartás keretében megáldja és megkereszteli az arénát), és természetesen zsúfoltságig megtelt az avatóünnepségre – persze ennél jóval többen helyet foglaltak volna a lelátókon, ha módjukban állt volna. Már reggel több ezren látogattak el a szentélyhez, a mise, illetve az arrafelé szokásos ebéd utáni sziesztát követően pedig már gombostűt sem lehetett leejteni az embertömegben, noha a kapukat csak este fél hétkor nyitották ki a szervezők.A szerencsések aztán monumentális show-műsor tanúi lehettek: az ilyenkor elengedhetetlen pirotechnikai látványosságok mellett egy helyi illuzionista szórakoztatta a nagyérdeműt, többek közt azzal, hogy a gyepre "varázsolta" a csapat játékosait, és persze a klub, valamint az ország vezető személyiségei is megtartották a maguk hangzatos beszédeiket.A legfőbb látványosság azonban a Porto és a Barcelona közti mérkőzés volt, és jelen esetben az sem zavart senkit, hogy a "válogatott hét" miatt voltaképpen mindkét fél a B-csapatával állt ki. Az első igazi hangrobbanásra a második félidő elejéig kellett várni, ekkor előbb azért tört ki ovációba a stadion, mert Fernando szabálytalankodásáért a (különben portugál) játékvezető tizenegyest ítélt, majd attól volt hangos fél Portugália, hogy a kék-fehérek gólkirályjelöltje, Derlei értékesítette a büntetőt. Nem egészen negyedórával később az egyébként nem sok lehetőséghez jutó Hugo Almeida akkora gólt lőtt, hogy José Mourinho edző komolyan elgondolkodhat azon, hogy bevesse a támadót a jelentősebb derbiken is.Barátságos mérkőzés
Porto (portugál)–Barcelona (spanyol) 2–0 (Derlei 55. – 11-esből, Hugo Almeida 68.)