Nem bírtak Sverkosszal

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2003.12.02. 23:12
Felix Magath, a VfB Stuttgart vezetőedzője nem tartalékolt, a kapusposzt kivételével (Hildebrand helyett Heinen védett) a legerősebb összeállításában küldte pályára csapatát a Mönchengladbach elleni Német Kupa-nyolcaddöntőben. Azonban még a teljes fegyverzet is kevés volt a "csikók ellen, a Gladbach ugyanis a 20032004-es idényben a német csapatok közül elsőként megverte a VfB-t, amely ezzel kiesett a kupából.
Václav Sverkos három gólt rúgott a VfB Stuttgartnak a kupa nyolcaddöntôjében
Az első félidő alapján semmi sem ígért meglepetést, a Stuttgart uralta a meccset, és a 42. percben a Fernando Meira labdáját a hálóba fejelő Kuranyi révén a vezetést is megszerezte. Csakhogy a szünetben mintha kicserélték volna a hazai csapatot! A fiatal, mindössze 20 éves Václav Sverkos az 54. percre kétszer is bevette Heinen kapuját (az első gólja előtt Kolkka két ember között, jobb külsővel tette elé a labdát), és máris a Stuttgarton volt a kapaszkodás sora.
Jött is becsülettel a Magath-gárda, és a 60. percben ismét "meccsnullra” álltak a felek. Fernando Meira előreívelését Kuranyi mellel levette, Szabics Imre elvitte a labdát, majd egy csel után, éles szögből a jobb alsó sarokba lőtt. Csakhogy Sverkos ezen az estén kifogyhatatlan volt a gólokból: a cseh a 71. percben a Heinenről kijövő labdát közelről a hálóba terelte, és erre már nem tudott felelni a vendégcsapat. Sőt a Sverkos helyére beálló Van Lent is mattolta Heinent (a bajnokságban Hildebrand 14 forduló alatt három gólt kapott, váltótársa alig egy óra alatt négyet), és ezzel végleg eldöntötte a továbbjutás sorsát.
Egy másik magyar futballistának, Tölcséres Andrásnak sem volt szerencséje: a Regensburg exszegedi csatára ugyan beköszönt a Duisburgnak, csapata azonban tizenegyesekkel búcsúzott.
A keddi kupameccsek közül érdemes még kiemelni a Hoffenheim–Leverkusen összecsapást, amelyen a 3000-es község harmadosztályú együttese 3–2-es sikerével kiejtette az élvonal harmadik helyezettjét.
Szerdán két magyar érdekeltségű csapat lép pályára a kupa nyolcaddöntőjében, méghozzá egymás ellen, hiszen a Werder Bremen (Lisztes Krisztián) a Hertha BSC-t (Király Gábor, Dárdai Pál) fogadja. A hazai együtteshez kapcsolódó hír, hogy Klaus Allofs menedzser kapcsolatba lépett Miroslav Kloséval, illetve a Kaiserslauternnel a csatár szerződtetése ügyében. A zöld-fehéreknek azért van szükségük gólerős támadóra, mert legjobbjuk, a brazil Aílton az idény végén a Schalkéhoz igazol.

Német Kupa
Nyolcaddöntő. Keddi mérkőzések:
Hoffenheim–Bayer Leverkusen 3–2 (Sieger 7. – 11-esből, H. Throm 30., Herdling 77., ill. Lúcio 55., Berbatov 67.), Regensburg–Duisburg 3–3 (Tölcséres 15., Rraklli 25., 47., ill. Spizak 14., Ahanfouf 66., 90.) – 11-esekkel 2–4, Braunschweig–Alemannia Aachen 0–5 (Krontiris 30., 55., 59., Pflipsen 48., Meijer 64.), Mönchengladbach–VfB Stuttgart 4–2 (Sverkos 48., 54., 71., Van Lent 74., ill. Kuranyi 42., Szabics 60.). Szerdai mérkőzések: 1. FC Köln–Greuther Fürth, Lübeck–Freiburg, Werder Bremen–Hertha BSC, Bayern München–Hamburg (tv: ARD, 20.30)