A Werder telel az élen

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2003.12.16. 22:36
Csak a második hely lesz a tétje a VfB StuttgartBayer Leverkusen rangadónak szerda este, miután a Werder Bremen kedden megverte a Hansa Rostockot, és az első helyről várhatja a tavaszi folytatást. A Werder sikere mellett a Bayern München produkcióját érdemes kiemelni a keddi játéknapról: a bajorok az idény során először  még ha nem is 90 percen keresztül  futballoztak úgy, ahogyan az a tavaly elnyert egyik becenevükhöz (Fehér balett) méltó.
A Lisztes Krisztiánnal felálló zöld-fehérek villámgyorsan tudatták a rostockiakkal, a Weser-stadionban eltemethetik a hatmeccses veretlenségi sorozatukat: a 3. percben már Schober hálójában volt a labda! A szezon eddigi eseményei ismeretében nem nehéz kitalálni, ki volt a gólszerző. Természetesen Aílton! A brazil Baumann beadását (no meg Hill elcsúszását) követően talált a hálóba, az évad során immár tizenhatodszor.Ezután a Werder kínosan ügyelt az előnyére, inkább a Rostock próbált meg kezdeményezni, de szinte semmire sem ment a hazaiak hátsó alakzatával. A második félidő bizonyos szakaszaiban ismét pörgött a Bremen, és ennek eredménye is lett: a 78. percben, Lisztes szabadrúgását követően Ismael eldöntötte a csatát és az őszi bajnoki cím sorsát. A végén aztán még Lisztes is feltette a koronát saját és csapata teljesítményére, remek labdaátvételt, majd lövést követően kialakította a 3–0-s végeredményt.A Bayern freiburgi díszelőadása a 6. percben kezdődött el, midőn Zé Roberto jobb oldali szögletét követően a Bundesligában először eredményes Demichelis a "fellegekből” bólintott a hálóba. Az SCF láthatóan összezuhant a góltól, miközben a vendégek néhány perces pihenő után folytatták az ellenfél védelmének darabokra szedését. A második gólnál például kollektíve csődöt mondott a látogatók hátsó alakzata. Makaay szabadrúgását követően Golz kapusról kipattant a labda, és miközben a bekkek lassított felvételként indultak el, Szalihamidzsics berobbant, és a hálóba továbbított.A harmadik találat pedig újfent igazolta, Makaay zseniális futballista. A holland egy csúsztatott fejest követően jobbal, oxival tette maga elé a labdát, majd néhány lépés után ballal a hálóba lőtt. És egy ilyen kaliberû csatár nem fér be a holland válogatott kezdőcsapatába… De mint tudjuk, Ruud van Nistelrooyjal roppant nehéz konkurálni.A Bayern a későbbiekben is igyekezett törleszteni valamit a szezon közben felhalmozott adósságából, és ez Pizarro, Makaay, valamint Trochowski találatával sikerült is. A Freiburg a 0–6-tal fennállása legsúlyosabb vereségét szenvedte el az élvonalban.Miközben a Bayern München biztos dobogósként telelhet, az évad előtt szintén éremről álmodó Hertha BSC kiesőhelyen fejezte be az őszi idényt. A Király Gáborral felálló berliniek (a klub másik magyarja, Dárdai Pál bokasérülés miatt nem játszhatott) a sereghajtó pozícióját elhagyó 1. FC Köln vendégeként szenvedtek 3–0-s vereséget. Jellemző a Hertha helyzetére, hogy Voronin gólját két válogatott védő, Rehmer és Friedrich hibája előzte meg, Podolski és Scherz találatánál pedig Nando Rafael kiállítása miatt már emberhátrányban játszottak a vendégek.Tv: a Sport1 szerdán 19.45-től élőben közvetíti a VfB Stuttgart– Bayer Leverkusen mérkőzést Bundesliga 1.
17. forduló.
Keddi mérkőzések: Werder Bremen–Hansa Rostock 3–0 (Aílton 3., Ismael 78., Lisztes 89.), 1. FC Köln–Hertha BSC 3–0 (Voronin 46., Podolski 75., Scherz 87.), Eintracht Frankfurt–Hamburg 2–3 (Skela 53., Beierle 66., ill. Beinlich 17., Takahara 52., Barbarez 85.), Freiburg–Bayern München 0–6 (Demichelis 6., Szalihamidzsics 24., Makaay 28., 67., Pizarro 60., Trochowski 87.). A VfB Stuttgart–Bayer Leverkusen, a Hannover–VfL Bochum, az 1860 München– Mönchengladbach, a Borussia Dortmund–Kaiserslautern és a Schalke–Wolfsburg mérkőzést szerdán játsszák.

Bundesliga 2.
Keddi mérkőzések: Duisburg–Arminia Bielefeld 0–2 (Bogusz 82., Katanha 90.), Osnabrück–Oberhausen 0–2 (Aliaj 45., Ouédraogo 73.), Nürnberg–Ahlen 2–0 (Mintal 11., 62.). A Trier– Mainz, a Lübeck–Greuther Fürth, az Unterhaching–Aue, az Alemannia Aachen–Karlsruhe és az Union Berlin–Burghausen mérkőzést szerdán, a Regensburg–Energie Cottbus találkozót csütörtökön játsszák.
Az élcsoport: 1. Oberhausen 29 pont, 2. Nürnberg 28 (29–20), 3. Energie Cottbus 28 (29–23, 16 mérk.)