Rossz stuttgarti befejezés

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2003.12.17. 22:30
Stuttgartban aligha szomorkodnak amiatt, hogy véget ért az őszi szezon. Az idény első szakaszában kiugróan jól teljesítő gárda szerdán sorozatban a hatodik tétmeccsén is nyeretlen maradt, és a Bayer Leverkusentől elszenvedett vereségét követően a negyedik helyen várhatja a január végi-február eleji folytatást.
Talán ha Berbatov szemét végig eltakarja Meira, lett volna esélye a Stuttgartnak
A vártnál is óvatosabb kezdést követően a Leverkusen ragadta meg a kezdeményezést, és az első tetszetős akciója végén, a félidő derekán meg is szerezte a vezetést. Bastürk az alapvonalról visszagurított Robson Pontéhoz, ő azonban nem lőtt, hanem Ramelow-nak készítette le a labdát. A válogatott védő pedig futtából, jobbal a jobb alsó sarokba zúdított.
Papíron ezután jönnie kellett volna a Szabics Imrét a kezdőcsapatában felvonultató Stuttgartnak, csakhogy a Bayer-védelem szinte hiba nélkül zárt, így még a helyzetbe kerülés is nehezen ment. Egyszer-egyszer sikerült lőtávolig eljutni, de a Hleb visszagurított labdáját alig mellé bombázó Heldt lövésén kívül értékelhető kísérletet nem jegyezhettünk fel.
Nem úgy a másik oldalon! Hildebrand előbb a kapujából messzire kifutva fejjel még menteni tudott a robogó leverkuseni csatárok elől, röviddel később azonban az ő balszerencsés mozdulata is közrejátszott az újabb gólban. Bierofka a jobbösszekötő helyéről lőtt kapura, labdáját a VfB kapusa középre tenyerelte, éppen Berbatov elé, aki két lépésről nem rontotta el a rutinfeladatot.
Magath edző a második félidőre kettős cserével próbált frissíteni a csapatán, és az egyik új arc, Cacau gyorsan szépítéshez segítette együttesét. A brazil az 56. percben 25 méterről lőtt kapura, labdáját Butt csak kiütni tudta, Kuranyi pedig éppen ott sertepertélt, és a hálóba továbbított. Olyan sokáig nem maradt meg az egygólos különbség, hat perc elteltével Berbatov varázsolt a másik oldalon egyet (labdaátvétel, egy csel, majd 16-ról lágy ívelés a hálóba), és máris 1–3 volt az eredmény.
Csakhogy ez sem küldte padlóra a VfB-t! Szabics előbb a blokkoló védőbe lőtt, majd tevékeny részt vállalt csapata újabb szépítő góljából. A 68. percben, szöglet után a magyar csatár csúsztatott kapura, labdáját Butt Kuranyi mellére öklözte, a lepattanót pedig Soldo egyből a kapuba továbbította. Idő még éppenséggel lett volna az egyenlítésre, a lendület is megvolt hozzá, csakhogy a szerencse inkább a Bayert pártfogolta, ez pedig azt jelentette, hogy a Stuttgart vereséggel zárta a számára egyébként kitűnően sikerült őszi idényt.
Érdemes megemlíteni, hogy a játéknap további, szerdára maradt mérkőzésén sem érvényesült a hazai pálya előnye, a Dortmund a Kaiserslauternnel, a Schalke a Wolfsburggal, a Hannover a Bochummal játszott döntetlent, míg az 1860 München fejet hajtott a Mönchengladbach előtt.

Bundesliga 1.
17. forduló.
Szerdai mérkőzések: VfB Stuttgart–Bayer Leverkusen 2–3 (Kuranyi 56., Soldo 68., ill. Ramelow 24., Berbatov 44., 62.), Hannover–VfL Bochum 2–2 (Brdaric 18., De Guzman 62., ill. P. Madsen 53., Hasemian 75.), 1860 München–Mönchengladbach 1–2 (Lauth 62., ill. Ulich 15., Van Lent 83.), Borussia Dortmund–Kaiserslautern 1–1 (Koller 45., ill. Lincoln 76.), Schalke– Wolfsburg 1–1 (Hamit Altintop 26., ill. M. Petrov 41.).Kedden játszották: Werder Bremen–Hansa Rostock 3–0, 1. FC Köln–Hertha BSC 3–0, Eintracht Frankfurt–Hamburg 2–3, Freiburg–Bayern München 0–6