Újra Ronaldo repítette a Realt

GYENGE BALÁZSGYENGE BALÁZS
2004.02.22. 21:42
A második helyezett Valenciával szemben ötpontosra növelte az előnyét a Real Madrid, miután Barcelonában Ronaldo főszereplésével kiütötte az Espanyolt, míg a Turia-partiak hazai pályán maradtak alul a katalán székhely nagyobbik csapatával szemben.
Miközben Ronaldo villogott Barcelonában, addig csapattársa, Raúl (középen) nem bírt az Espanyol olykor kôkemény védelmével
A valenciaiak, akik alig több mint egy hete még úgy készültek a Bernabéuba a Real ellen, hogy ha nyernek, az élre állnak, jelenleg annak is örülhetnek, hogy nem csúsztak le a harmadik helyre – a Deportivo ugyanis nem bírt Madridban az Atléticóval.
A kiesés elől menekülő Espanyol csak az első félidőben tudott egyenrangú ellenfele lenni a listavezetőnek, ez az eredményben egy-egy vitatható, de mindkét részről értékesített tizenegyes révén volt tetten érhető. A fordulás után azonban Roberto Carlos elementáris erejű lövésből született gólja végleg padlóra küldte a hazaiakat, akiktől még Pochettinót is kiállították. Az utolsó fél óra inkább hasonlított edzésre, mint élvonalbeli mérkőzésre, ráadásul Ronaldo olyan góllal zárta csapata termését, amely után csoda, hogy a kék-fehérek még szépíteni tudtak – a brazil csatár a védők közül kilépve úgy cselezte ki Lemmens kapust, hogy nem ért a labdához, majd szinte a gólvonalról pöckölt a hálóba.
"Nagyon jól állunk minden fronton, legközelebb a Bajnokok Ligájában a Bayern ellen szeretnénk folytatni a menetelésünket – mondta a lefújást követően Ronaldo, aki azt is elárulta, miként szerezhette első tizenegyesgólját a királyi gárda színeiben. – Saját ötlet volt, hogy én végezhessem el a büntetőt, ezért megkértem Zidane-t, engedje át nekem a lehetőséget, és ő igent mondott. A második gólomnál pedig Cambiassót kell megemlítenem, az ő zseniális passza nélkül semmit sem tehettem volna, ezért ez az ő gólja is."
A Real parádéja abban a pillanatban vált igazán értékessé, amikor Rubinos Pérez játékvezető lefújta a Valencia– Barcelona találkozót, a Mestallában ugyanis 0–1 állt az eredményjelzőn. A végig kiegyenlített mérkőzésen az egyetlen gólt a korábban a Valenciában is játszó Gerard szerezte egy szögletet követően a 78. percben, és tekintettel egykori kenyéradója szurkolóira, nem ünnepelte meg a végül három pontot érő találatot. A hazaiaknak esélyük sem volt az egyenlítésre, egyrészt mert Carboni három perccel a gól után megkapta a második sárgáját, másrészt (és nem feltétlenül az emberhátrányból adódóan) Rafa Benítez emberei elvesztették a hidegvérüket, és a többnyire rossz passzaiakat a játékvezetővel való veszekedéssel próbálták meg kompenzálni. Természetesen eredménytelenül.
A kiállított Carboni a lefújást, illetve azt követően, hogy elnézést kért a szurkolóktól, komoran értékelte csapata helyzetét: "Öt pont hátrány nagyon sok. Most abban reménykedhetünk, hogy a Real Madridból többet vesz ki a Bajnokok Ligája, mint belőlünk az UEFA-kupa."
A barcelonaiaknak természetesen fülig ér a szájuk, az egyetlen negatívumot Rafael Márquez sérülése jelenti, a mexikói védő a bal lábában szenvedett minden bizonnyal izomszakadást. A tüzetesebb orvosi vizsgálatok még csak ezután következnek, de az első szakvélemények szerint Márquez több hétre kidőlt.
A Deportivo elsősorban magát okolhatja, hogy nem fektette két vállra a többnyire nagy szívvel, de elképzelés nélkül játszó Atléticót. Diego Tristán több ziccert is elpuskázott, miközben a házigazdák szinte veszélytelenek voltak az eltiltott Fernando Torres nélkül. Nem véletlen, hogy a galíciaiakat gardírozó Javier Irureta boszszankodva állt a sajtó képviselői elé: "Ma nem egy pontot szereztünk, hanem elvesztettünk kettőt. A második félidőben három ordítóan nagy helyzetünk volt, de a labda csak nem akart bemenni, így pedig nem lehet meccset nyerni."
A forduló krónikájához tartozik még, hogy a BL hétközi fordulójára készülő Celta Vigo és Real Sociedad egyaránt vereséget szenvedett, előbbi a Málagától kapott ki otthon, a San Sebastián-iak pedig Sevillában maradtak alul.

Tv: a Sport1 hétfőn 17.15-től sugározza a 25. forduló összefoglalóját

A forduló eredményeit és a bajnokság állását Európai topligák című összeállításunk Spanyolország rovatában olvashatják.

Következik (február 28–29-én) a 26. forduló: Real Sociedad–Albacete, Murcia–Osasuna, Mallorca–Atlético Madrid, Deportivo–Barcelona, Real Madrid–Celta Vigo, Málaga–Santander, Valladolid–Zaragoza, Villarreal–Athletic Bilbao, Betis–Sevilla, Espanyol–Valencia