Henri Camara pótolta Dioufot

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2004.10.11. 21:57
Féltávhoz érkeztek az afrikai zóna csapatai a világbajnoki selejtezők során, és pillanatnyilag megjósolhatatlan, melyik öt gárda képviseli majd a kontinenst a 2006-os németországi tornán.
Henri Camara (7) a második félidôben szerzett két góljával sorsdöntô szerepet vállalt az újabb szenegáli sikerbôl
Elefántcsontpart és Guinea kétpontos fórja (ennél nagyon diferencia sehol sincs) nyugodtan fölényesnek mondható a maga szextettjében, hiszen például az 1. csoportban az első három gárda egyformán 10 ponttal áll.
Kétségkívül továbbra is Togo szereplése a meglepetés ebben a csoportban, bár a gárda leszorult az első helyről, hiszen Szenegál kettővel nagyobb különbséggel nyert nála. Ettől még a Mali elleni togói diadal mindenképpen megsüvegelendő, már csak az idei Afrikai Nemzetek Kupája eredményei miatt is: a tornán Mali a negyedik lett, míg Togo ki sem jutott rá, miután a nem éppen világverő Kenya mögé szorult a selejtezőben. Ehhez képest most Emmanuel Adebayor selejtezőbeli harmadik góljával Togo 1-0-ra diadalmaskodott, és a rossz rajt (Zambia, 0-1) után immár a negyedik meccsén maradt veretlen.
Viszont ez sem volt elég az élen maradáshoz, Szenegál ugyanis El-Hadji Diouf nélkül (a csatárt Guy Stephan szövetségi kapitány száműzte a keretből, mert diszkózással készült a monroviai túrára - a támadó azóta már próbálja viszszakönyörögni magát a csapatba) is sima hármast hintett Libériának. Diouf helyett ezúttal Henri Camara teremelte a gólokat, a Celtic nyári szerzeménye a második félidőben duplázott. Igaz, majdnem elmaradt ez a játékrész, miután a hátrány miatt ideges hazai közönség kőzáporral, illetve egyéb eszközökkel félórára játékra alkalmatlanná "varázsolta" a stadiont.
A harmadik tízpontos alakulat, Zambia Collins Mbesuma mesterhármasával nyert 3-2-re Kongóban.
Az előző vb-n részt vevő gárdák közül Szenegál mellett csak Dél-Afrika áll továbbjutást érő helyen a "félidőben". A Bafana Bafana Benni McCarthy büntetőjével - a csatár már csak három találattal van elmaradva Shaun Bartlett nemzeti rekordjától - nyert Ugandában, Stuart Baxter kapitány szerint sokat szenvedve. "Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést a gyenge helyzetkihasználásunkkal. Jól játszottunk, és majd a végén mindenki megláthatja, milyen fontos győzelmet arattunk" - mondta az angol szakember.
Kamerunra, Nigériára és Tunéziára viszont rosszabb napok járnak. A "Szelídíthetetlen Oroszlánok" alig bírtak pontot menteni Szudánban, miközben Elefántcsontpart az Anderlechtben játszó Aruna Dindane góljával 1-0-ra nyert Beninben, és négy pontra növelte a két csapat közötti különbséget. Ráadásul Líbia beférkőzött Elefántcsontpart és Kamerun közé, köszönhetően az Egyiptom elleni 2-1-es sikerének.
Nigéria helyzete kevésbé reménytelen - a játéka annál inkább, hiszen egy gaboni ikszet talán nem kell "agyonünnepelni" -, mert csak egy pontot kell "hoznia" Angolán a második körben, viszont Tunézia elég messzire került Németországtól. A kontinensbajnok csak 2-2-re végzett Malawiban - a 82. percben még 2-0-ra "égett" -, és pillanatnyilag a negyedik az 5. csoportban, három ponttal lemaradva Guineától.