Pontot mentett a Feyenoord

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2004.12.12. 23:52
Két magyar is lehetett volna a pályán a Feyenoord-PSV rangadón, végül azonban egyikük Ruud Gullit döntése (a Feyenoord trénere Babos Gáborral szemben ismét Lodewijksnek szavazott bizalmat), másikuk, Fehér Csaba pedig a Panathinaikosz elleni BL-mérkőzésen elszenvedett könyöksérülése miatt volt kénytelen kihagyni a találkozót. Szurkolóként nem volt köztük különbség, tekintve, hogy a csata 3-3-as döntetlennel ért véget.
Salomon Kalou (jobbra) törte meg a PSV góltalansági sorozatát
Pedig hosszú ideig úgy tűnt, vendégsiker születik a De Kuipben, a 24. percben már 2-0-ra (Cocu fejjel, Farfán lábbal volt eredményes), a 70.-ben pedig 3-1-re (az eindhoveniek 1159 perces góltalansági sorozatát megtörő Kalou találatára Beasley felelt) vezetett a PSV. Csakhogy a Feyenoord a hajrára feltett mindent a támadásokra, és Ono kavarodásból szépített, majd a vendégek tizenhatosán belül néhány védőn magát áthámozó Goor egyenlített. "Az eredménnyel elégedett vagyok, csak a hülye kapott gólok miatt vagyok dühös - háborgott a lefújás után a belga. - Két elkerülhető gól miatt nekünk kellett futnunk a pénzünk után, ami ilyen szinten bűn. A második félidőben jól játszottunk, de a döntetlennel még így is mi lehetünk a boldogabbak."
Leginkább pedig az AZ Alkmaar lehet elégedett, amely három pontra megközelítette a listavezető PSV-t, illetve nyolccal eltávolodott a Feyenoordtól. A sorozatban nyolcadszor nyerő alkmaariak ismét futballfesztivált tartottak, a Twentének egy ötöst rámoltak be, igaz, a terméshez a látogatók is hozzátették a maguk részét Touzani két öngóljával. Magyar játékosok örülhettek a győzelemnek Kerkradéban, ahol a Roda JC gond nélkül megverte az RBC Roosendaalt. A hazai csapatban Bodnár László végig a pályán volt, míg Bodor Boldizsárt a 60. percben cserélték be. A NAC Breda Pető Tamás nélkül játszott 1-1-et az ADO Den Haaggal.

Holland Casino Eredivisie
16. forduló: Heerenveen-Groningen 1-0 (Väyrynen 66.), Den Bosch-RKC Waalwijk 0-2 (Hoogendorp 32., Janssen 85.), Roda JC-RBC Roosendaal 3-1 (Cristiano 18., Kone 25., Hertog 31., ill. Sergio 81.), Willem II-Utrecht 0-0, AZ-Twente 5-0 (Touzani 7., 38. - mindkettő öngól, Perez 59., 87., Landzaat 67. - 11-esből), Feyenoord-PSV 3-3 (S. Kalou 49., Ono 81., Goor 90., ill. Cocu 7., Farfán 24., Beasley 70.), Ajax-Vitesse 1-0 (Babel 90.), De Graafschap-NEC 3-2 (Magno 15., Van Leerdam 41., De Graef 65., ill. Tininho 13., Denneboom 57.), NAC Breda-ADO Den Haag 1-1 (Busszabun 70., ill. Swerts 84.)
Az élcsoport: 1. PSV 42 pont, 2. AZ 39, 3. Ajax 34, 4. Feyenoord 31, 5. Heerenveen 28, 6. Utrecht 25 (22-19), 7. NAC 25 (27-33)