Tragikus idénynyitó

I. SZ.I. SZ.
2006.03.28. 01:10
Tragédiával kezdődött el az idei IndyCar-sorozat. A miami futam bemelegítő edzésén Paul Dana, a sportújságíróból lett versenyző 340 kilométeres sebességgel belerohant Ed Carpenter megcsúszás után a pályán keresztbe álló kocsijába, és olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a kórházba szállítást követően meghalt. Carpenter kisebb sérülésekkel megúszta az ütközést, őt néhány napig megfigyelésre a kórházban tartják. A 30 éves versenyző halála ellenére megrendezték a viadalt, amelyet a tavalyi győztes Dan Wheldon nyert meg. A villámgyors oválpályán Sam Hornish Jr. 351.722 kilométeres átlagsebességgel szerezte meg a pole pozíciót.Toyota Indy 300, az IndyCar-sorozat 1. versenye
200 kör: 1. Dan Wheldon (brit, Ganassi) 1:46:14.5286 (átlag: 269.949 km/óra), 2. Castro-Neves (brazil, Penske) 0.0147 mp h., 3. Hornish Jr. (amerikai, Penske) 0.4744 mp h.