Strandfoci: taplra állt a Liver, nehezen nyert a Nemzeti

2008.02.09. 23:44
Második napjához érkezett az I. Nestea Indoor Beach Soccer Show Egerben, ahol szombat délelőtt is gyerekcsapatok próbálhatták ki, milyen érzés a homokon focizni. Taplra állt a Liver, nehezen nyert a Nemzeti. A délutáni program ismét a hazai élcsapatok mérkőzéseivel indult, először a Goldwin Pluss-Liver 3& találkozóval.
A budaörsiek mindenképpen szerették volna bebizonyítani, hogy sokkal többre képesek, mint amit a pénteki, Nemzeti Étterem elleni összecsapáson mutattak. Ehhez képest már a 11. másodpercben a hálójukban landolt a labda, ám még ugyanebben a percben egyenlítettek Nagy Péterék.Élvezetes, izgalmas volt a meccs, felváltva estek a gólok, az első harmad után pedig a Liver vezetett 3-2-re.A folytatásban már nem volt ilyen gólzápor, a második felvonásban egy-egy alkalommal voltak eredményesek a felek.Az utolsó 12 percben mindent megpróbált a Goldwin az egyenlítés érdekében, és ez sikerült is a lőrinci együttesnek. Úgy tűnt, a mindössze egy cserével felálló Liver elfáradt egy picit a végére, de a fehérmezesek mozgósítani tudták erőtartalékaikat, és az utolsó pillanatokban szerzett két góllal végül 6-4-re megnyerték a találkozót.A Villár-PI Bonyhád a pénteken kiütéses győzelemmel kezdő Nemzeti ellen próbált javítani, ami nem ígérkezett könnyű feladatnak.A tolnaiak jól tartották magukat az első harmadban, és akkor sem estek kétségbe, amikor a Nemzeti vezetést szerzett, hiszen hamar egyenlíteni tudtak. 1-1-gyel fordultak a csapatok a következő periódusra, amely hasonlóan nagy küzdelmet hozott, és három gólt: 3-2-re a tiszafürediek vezettek.Az első két felvonásban is jó volt a meccs, a záró 12 percben azonban kifejezetten élvezetes játékot láthatott a közönség, ollózásokkal, nagyszerű megoldásokkal, no és gólokkal mindkét oldalon. A Villár-PI többször is egalizált, a végét azonban jobban bírta az esélyesebb Nemzeti, amely szintén 6-4-re győzött, így nagyon közel került ahhoz, hogy megnyerje a viadalt.A már jól megszokott brazil tánc- és dobos bemutató után érkezett a svájci és a német válogatott az egri sportcsarnok homokjára, az a két együttes, amely egyaránt győzelemmel kezdte a tornát egy nappal korábban.Az első harmad feléig csak helyzetekig jutottak a csapatok, a mieink ellen öt gólt szerző Stolli is csak a kapufát találta el, a 6. percben azonban Spacca előnyhöz juttatta a svájciakat.És ha egy üzlet beindul: a folytatásban Stankovic duplázott, így már az első 12 perc után 3-0-ra vezettek a helvétek.A svájci henger fordulás után sem állt le, sorrendben Lutz, Schirinzi, majd megint Stankovic talált be, közben azért Dannilo révén szépítettek a németek. (6-1)A záró periódusban a német válogatott ismét megmutatta, hogy nem ismer lehetetlent, későn nyitotta azonban meg a hajrát, Dos Santos és Dannilo találata így csak a tisztes, 6-3-as vereséghez volt elegendő.Az est fénypontja természetesen a magyar-lengyel derbi volt. Bármennyire is tiszteljük a két nép közötti barátságot, csapatunk egyetlen esélye az volt, hogy versenyben maradjon az első helyért, ha megveri riválisát.Hosszú percekig gyötörték egymást a felek eredmény nélkül, mígnem Szűcs hibázott, eladott labdája után pedig Zuk büntetett a 7. percben. (0-1)Szerencsére nem sokáig, alig egy percig kellett búslakodnunk, Szűcs kollégája, Gorecki ugyanis „megirigyelte” hálóőrünk bakiját, ezt pedig Besenyei használta ki szemfülesen. (1-1)Lendületben maradtunk, Kis kőkemény lövésébe Simonyi ért bele reflexszerűen fejjel, így a 10. percben már nálunk volt az előny. (2-1)Sőt a nyitóharmad utolsó percében Simonyi egy büntetővel felérő szabadrúgásból kettőre növelte a különbséget. (3-1)A folytatásban ismét Zukon volt a sor, távoli szabadrúgását nem tudta hárítani Szűcs. (3-2)A 20. percben egy szögletre Kis érkezett a lehető legjobb ütemben, és egy lépésről a kapuba passzolt. (4-2)Alig két perc volt hátra a második játékrészből, amikor rövidzárlat következett be a mieinknél: előbb Grzegorczyk szerencsés, buckán felpattanó lövésével szépítettek, majd fél percre rá Friszkemut ki is egyenlített. (4-4)A záró 12 percre sajnos kicsit elfáradt a magyar együttes. A 29. percben egy kontrából Saganowski juttatta előnyhöz ellenfelünket, és egy percre rá sajnos egy újabb messzi szabadrúgás zárult góllal, Gawlik jóvoltából. (4-6)A rutinosabb lengyelek tehát 6-4-re győzni tudtak, Simonyiék pedig a zárónapon az eddig száz százalékos Svájc ellen javíthatnak. Nem lesz könnyű, de nem is lehetetlen a feladat.