Bennük is van még motiváció

ZOMBORI ANDRÁSZOMBORI ANDRÁS
2008.03.30. 00:09
Tavasszal remekel a Győri ETO – négy győzelem és egy döntetlen a mérlege –, hazai pályán esélyesként várja a Zalaegerszeg elleni összecsapást. Józsi György, a zöldfehérek középpályása a sorozat folytatásában bízik, korábbi csapattársa, Waltner Róbert ugyanakkor állítja: a házigazda elszenvedheti első tavaszi vereségét.

A találkozó egyik kérdése, az ETO labdarúgói vajon hány percen keresztül tudják azt a futballt nyújtani, amellyel a tavasszal a jobb eredményeket elérték. Edzőjük, Egervári Sándor szerint legutóbb a REAC ellen csak húsz percig sikerült, és mint tudjuk, négy sikeres meccset követően (5–0 a Nyíregyháza, 3–1 a DVSC és a Tatabánya, valamint 4–1 a Siófok ellen) a zöld-fehéreknek meg kellett elégedniük a 2–2-es döntetlennel. Az együttes középpályásának, Józsi Györgynek különösen fontos a szombati párharc, ugyanis pályafutása első százegy élvonalbeli meccsét (most már 121-nél tart) a ZTE-ben játszotta. „A REAC ellen rengetegszer hibáztunk, törvényszerű volt a pontvesztésünk – tekintett viszsza a közelmúltba Józsi György. – Hazai pályán közönségünk óriási támogatást ad, és ha nem követjük el a múlt heti hibáinkat, ismét három pontot szerezhetünk. Zalaegerszegen nőttem fel, sokat köszönhetek a klub