Ronaldo 111 nap után lépett újra pályára az UNICEF-gálán Malagában

Vágólapra másolva!
2007.11.20. 00:15
Harmincezer néző előtt lépett pályára az UNICEF által rendezett jótékonysági gálameccsen Ronaldo, az AC Milan csatárcsillaga három hónapos kényszerpihenő után Malagában. A brazil támadó félórát játszott a "Ronaldo barátai" csapatban a "Zidane és barátai" fantázianevű gárda ellen. A végeredmény 2-2, egyedül a szurkolók és a szegény országokban élő gyermekek nyertek, a bevételt ugyanis az ENSZ az utóbbiak javára fordítja majd.
Ronaldo és Schumacher, a két élő legenda váltotta egymást a gálameccsen
Ronaldo és Schumacher, a két élő legenda váltotta egymást a gálameccsen
Ronaldo és Schumacher, a két élő legenda váltotta egymást a gálameccsen
Ronaldo és Schumacher, a két élő legenda váltotta egymást a gálameccsen

Közel négy hónap után először lépett pályára Ronaldo. Ez a klasszis mozgásán is látszott, tegyük hozzá, borítékolható, hogy már a hétvégi Cagliari elleni meccs lebegett a szeme előtt, félóra játék után el is búcsúzott a szurkolóktól.

Így tehát fölösleges messze menő következtetéseket levonni abból, hogy nem talált kaput ezalatt, és leshelyzetben ugyan, de ziccert hibázott.

Az ellenfél soraiban sem akárkik szerepeltek, például a tavaly visszavonult francia világ- és Európa-bajnok Zinedine Zidane, aki tizenegyedik percbeli szabadrúgásgóljával meg is törte a gólcsendet.

A Zidane-csapat még a félidő előtt kétgólos előnybe került, a 44. percben Roque Junior volt eredményes.

A Serginhót is a soraikban tudó "Ronaldo-barátok" Julio és Negredo találataival aztán a második félidő derekán gyorsan egalizáltak.

Ronaldo csapatában vett részt a gálán a hétszeres Formula-1-es világbajnok német Michael Schumacher is, aki inkább csak lelkesedésével tűnt ki, játéktudásával már "kevesebb vizet zavart".
Legfrissebb hírek

Varane, Agüero, Zidane – íme, minden idők legértékesebb visszavonuló futballistái

Minden más foci
2024.09.26. 17:33

Nem ilyen pályafutásról álmodott: Enzo Zidane 29 évesen visszavonult

Spanyol labdarúgás
2024.09.24. 12:35

Legendák mutatták be a topcsapatok 3. számú mezét – képek

Angol labdarúgás
2024.08.12. 10:35

Zinédine Zidane is közreműködött a fáklya megérkezése során

Párizs 2024
2024.07.26. 19:38

Itt a 23 éves Zidane-korszak vége a Real Madridnál: máshová igazolt az utolsó családtag is

Spanyol labdarúgás
2024.07.11. 14:48

Zidane két év alatt lőtt annyi gólt, mint Cristiano Ronaldo 2004 óta

Foci Eb 2024
2024.07.05. 17:09

Amikor Zidane varázsolt a portugálok ellen a 2000-es Eb-n

Foci Eb 2024
2024.06.23. 15:29

Videó: Zidane 51 évesen majdnem végigdekázott a pályán

Minden más foci
2024.05.16. 12:43
Ezek is érdekelhetik