Ronaldo 111 nap után lépett újra pályára az UNICEF-gálán Malagában

2007.11.20. 00:15
Harmincezer néző előtt lépett pályára az UNICEF által rendezett jótékonysági gálameccsen Ronaldo, az AC Milan csatárcsillaga három hónapos kényszerpihenő után Malagában. A brazil támadó félórát játszott a "Ronaldo barátai" csapatban a "Zidane és barátai" fantázianevű gárda ellen. A végeredmény 2-2, egyedül a szurkolók és a szegény országokban élő gyermekek nyertek, a bevételt ugyanis az ENSZ az utóbbiak javára fordítja majd.
Ronaldo és Schumacher, a két élő legenda váltotta egymást a gálameccsen

Közel négy hónap után először lépett pályára Ronaldo. Ez a klasszis mozgásán is látszott, tegyük hozzá, borítékolható, hogy már a hétvégi Cagliari elleni meccs lebegett a szeme előtt, félóra játék után el is búcsúzott a szurkolóktól.

Így tehát fölösleges messze menő következtetéseket levonni abból, hogy nem talált kaput ezalatt, és leshelyzetben ugyan, de ziccert hibázott.

Az ellenfél soraiban sem akárkik szerepeltek, például a tavaly visszavonult francia világ- és Európa-bajnok Zinedine Zidane, aki tizenegyedik percbeli szabadrúgásgóljával meg is törte a gólcsendet.

A Zidane-csapat még a félidő előtt kétgólos előnybe került, a 44. percben Roque Junior volt eredményes.

A Serginhót is a soraikban tudó "Ronaldo-barátok" Julio és Negredo találataival aztán a második félidő derekán gyorsan egalizáltak.

Ronaldo csapatában vett részt a gálán a hétszeres Formula-1-es világbajnok német Michael Schumacher is, aki inkább csak lelkesedésével tűnt ki, játéktudásával már "kevesebb vizet zavart".