Nagy-Britanniában a mértékadó lapok is komoly kétségeiknek adnak hangot a csütörtökön lezajlott – a torna rendezési jogát Oroszországnak ítélő – szavazás tisztaságával kapcsolatban, és egyöntetű az a nézet, hogy a FIFA bosszút állt Anglián a nemzetközi szövetséget korrupció gyanújával illető sorozatos brit médiariportokért.
Több brit lapban megjelent az az értesülés, amely szerint Blatter közvetlenül a szavazás előtt külön emlékeztette a küldötteket ezekre a sajtóbeszámolókra.
A The Sunday Telegraph – a legnagyobb konzervatív vasárnapi brit lap – úgy értesült, hogy az FA most megpróbál visszavágni: az angol szövetség állítólag „színfalak mögötti lázadást" készít elő Blatter eltávolítására, és ehhez mások mellett a 2018-ra, illetve 2022-re szintén pályázó, ám alulmaradt országokat – Spanyolországot, Portugáliát, az Egyesült Államokat és Ausztráliát – igyekszik megnyerni.
Az FA is elismeri ugyanakkor, hogy Blattertől nehéz lesz megszabadulni, mivel a FIFA első embere „erős hatalmi bázist" épített ki, mióta 1998-ban először megválasztották – írta a brit lap.
London polgármestere mindazonáltal a maga módján már bosszút állt.
Blatter és stábja hivatalos a 2012-es londoni nyári olimpiára, és a brit főváros vendégeként London egyik legdrágább luxusszállodájában, a Hyde Parkra néző Dorchesterben laktak volna több mint egy hétig, éjszakánként ezer fontba (330 ezer forintba) kerülő exkluzív lakosztályokban.
A Mail on Sunday című vezető vasárnapi brit tömeglap városházi forrásokból azonban úgy értesült, hogy Boris Johnson polgármester az angol pályázatot elvető FIFA-szavazás után visszavonta Blatter és kollégái meghívását a Dorchesterbe. A londoni polgármesteri hivatal egy illetékese a lapnak – utalva az egyik hírhedten lerobbant délkelet-londoni külvárosi negyed főutcájára – kijelentette: Blatterék ezek után „felőlünk lakhatnak akár az Old Kent Road egy panziójában is ..., de ott is csak akkor, ha maguk fizetnek".
Anglia a csütörtöki zürichi voksoláson a 22 lehetséges szavazatból mindössze kettőt szerzett, és az első fordulóban kiesett.
Az angolok megaláztatását londoni vélemények szerint csak súlyosbítja, hogy Anglia a lehető legnagyobb neveket vonultatta fel: a szavazás előtt személyesen és együtt kampányolt Zürichben Vilmos trónörökös, David Cameron brit miniszterelnök és David Beckham, az angol labdarúgás leghíresebb világsztárja.