Játékossors: irány Kína? Mégsem vonul vissza a City volt középpályása

Vágólapra másolva!
2019.05.19. 09:29
null
Yaya Touré a visszavonulás helyett Kínát választhatja (Fotó: AFP)
„Ha egyszer eljön az ideje, én magam fogom bejelenteni” – írja hivatalos Twitter-oldalán Yaya Touré a visszavonulásával kapcsolatos hírekre reagálva. Mint kiderült, az elefántcsontparti középpályás egyelőre nem akasztja szögre a stoplist, annak ellenére sem, hogy ügynöke május elején erről adott hírt.

 

Dimitri Seluk, Touré ügynöke múlt héten a Twitteren jelentette be, hogy a 35 éves elefántcsontparti végleg abbahagyja profi labdarúgó karrierjét. Tourénak már fél éve nincs klubja, s most úgy döntött, inkább edzőnek áll – írtuk akkor a poszt alapján.

Hogy Touré menet közben gondolta-e meg magát, vagy valami félreértés történt az ügynök és a játékos között, jó kérdés. Mindenesetre – lapértesülések szerint – visszavonulás helyett Kínába tart, ahol a másodosztályú Csingtao Huanghaj játékosa lehet.

„Valóban készülök az edzői karrierre, de jelenleg még nem gondolok arra, hogy főállású edző legyek. Továbbra is arra koncentrálok, hogy futballistaként találjak új kihívásokat. Ha egyszer eljön az ideje, én magam fogom bejelenteni a hivatalos visszavonulásom” – írta Touré.

Touré leginkább az FC Barcelonából és a Manchester Cityből lehet ismerős a futball szerelmeseinek. A középpályás 2018 júliusában hagyta el a Cityt, majd szeptemberben az Olympiakoszhoz igazolt. Mindössze három hónappal később azonban szerződést bontottak vele a görögök, így klub nélkül maradt.

Yaya Touré az FC Barcelonával többek között kétszeres spanyol bajnok és Bajnokok Ligája-győztes (2009) lett, a Manchester Cityvel háromszor is megnyerte a Premier League-et, az elefántcsontparti válogatottal elhódította az Afrikai Nemzetek Kupáját (2015), továbbá négyszer is megválaszották az év afrikai labdarúgójának (2011–2014).

Legfrissebb hírek

BL-legek: a Barcelona profitál a legtöbbet az öngólokból; Luis Enrique a PSG sikerkovácsa

Bajnokok Ligája
6 órája

Guirassy triplázott a Barcelona ellen, de ez is kevés volt a Dortmund továbbjutásához

Bajnokok Ligája
18 órája

Robert Lewandowski a Dortmund ellen: 28 meccs, 29 gól

Bajnokok Ligája
Tegnap, 9:33

Nem brillírozott a Barcelona, egy öngóllal viszont begyűjtötte a három pontot

Spanyol labdarúgás
2025.04.12. 22:57

Elutasították az Osasuna óvását, fellélegezhet a Barca; A pamplonaiak fellebbeztek

Spanyol labdarúgás
2025.04.11. 17:06

Dupla Tízes: innen is visszajön, vagy most már le lehet írni a Real Madridot? 

Bajnokok Ligája
2025.04.10. 19:29

Lewandowski Yamalnak: Várnunk kell erre, amíg 18 éves leszel

Bajnokok Ligája
2025.04.10. 16:23

Fellélegezhet a Barca, a jogerős ítéletig pálya léphet Dani Olmo és Pau Víctor

Spanyol labdarúgás
2025.04.10. 15:07
Ezek is érdekelhetik