DÁNIA ÉS SVÉDORSZÁG SZÖVETSÉGE A 2004-ES EB-NDÁNIA ÉS SVÉDORSZÁG SZÖVETSÉGE A 2004-ES EB-N
„Az olaszok elég machiavellista módon gondolkodnak” – mondta Lars Lagerbäck, a svédek kapitánya, amikor csapata a dánok elleni utolsó csoportmeccsre készült a 2004-es Eb-n, tudván, hogy egy 2–2-es döntetlen mindkét skandináv együttest továbbjuttatná, az azzurri viszont kiesne.
„De nem lehet kettő kettőre játszani, ez nem megszokott eredmény.” A Dániát irányító Morten Olsen ugyanígy hitetlenkedett. „Ez nevetséges – köpte a szavakat a szemüveges tréner. – Becsületes emberek vagyunk.” És a végeredmény? Hát persze, hogy 2–2 lett! Másnap csak úgy harsogták a svéd címlapok: „Gratulálunk Olaszországnak, jól tippelt!” A mérkőzés végeredményét a svéd Mattias Jonson 89. percben lőtt gólja állította be. A másnapi cikkek arról szóltak, hogy a játékosok folyamatosan beszéltek egymással a pályán, de Thomas Helveg dán védő szerint nem volt bunda.
„Rendes meccs volt – dalolta később. – Mindenáron ki akartuk verni a svédeket, hiszen évszázadok óta rivalizálunk egymással.”
Ne hagyd, hogy a történelem egy jó kis összeesküvés-elmélet útjába álljon, Thomas!
A NIKE RÁPARANCSOLT RONALDÓRA
John Motson, a BBC kommentátora úgy fogadta a meccsek óta jegelt, de a Stade de France-ban rendezett 1998-as vb-döntőre a brazil csapatba visszatérő, a forgatagban feltűnő Ronaldót, mint ötven évvel korábban Neville Chamberlain brit miniszterelnök a békét, fehér zsebkendőjét lengetve. A csatár úgy nézett ki és úgy is játszott, mint egy szellem, szürke játékát nézve pedig egyből felvetődött a gyanú, hogy csak a szponzor, a Nike kényszerítette a játékost a pályára lépésre, pedig aznap reggel megmagyarázhatatlan rohama volt. Még a parlamentben is kivizsgálást követeltek, és nyomozást akartak indítani a futballhoz szorosan kötődő sportszergyártó cég ellen. Minden érintett tagadott, kivéve a csapattárs Edmundót. „A Nike emberei huszonnégy órán át velünk voltak – füstölgött az Állat, aki Ronaldo visszatérése miatt került ki a csapatból. – Ez minden, amit mondhatok.”
PAUL, A POLIP ELTITKOLT HALÁLA
Kennedy elnök, Elvis Presley és Paul, a polip: egész biztosan híres az, akinek halálát összeesküvés-elméletek szövik át. Amikor a kétéves lábasfejű jóstehetség 2010 októberében jobblétre szenderült, egy kínai filmes, Csiang Hsziao azt állította, 60-70 százalékig biztos abban, hogy Paul már a világbajnokság alatt elpusztult. „Eltitkolták a halálát, és hosszú ideig csak bolondítottak minket – mérgelődött a hölgy. – A polipok mind ugyanúgy néznek ki, lehetetlen észrevenni a különbségeket.”
Az mondjuk kicsit furcsa volt, hogy az akvárium már hetekkel a puhatestű halála előtt felajánlotta, hogy támogatná Csiang filmjét, a „Ki ölte meg Pault, a polipot?” című alkotást. „A film Paul, a polip csodája mögötti belső történetről szól, szerintem emiatt lettek idegesek.” Még szép, hogy azok lettek.
A teljes cikk elolvasható a FourFourTwo.hu-n, IDE KATTINTVA!