Kőkemény északi derbit nyert a szerencsésebb Werder Bremen

2008.05.07. 22:20
Utolsó sanszát próbálta megragadni a Bajnokok-Ligája helyre a Hamburg csapata: a kikötővárosiaknak ehhez mindenképpen győzniük kellett volna a Werder ellen. Nos, ez nem sikerült: a brémaiak Almeida csodás góljával elvitték mind a három pontot, ezzel a Werder és a Schalke dobogós helye (és BL-indulása) már biztos.
Megmutatták a Hamburgnak: győzelmével a Werder már biztos, hogy jövőre a BL-ben indulhat
Fotó: Reuters
A hamburgiak verhetik a fejüket a falba, hiszen hiába támadták végig a kőkemény, helyenként durva rangadót, képtelenek voltak betalálni a vendégek kapujába.

Az első hazai ziccernél a remekül kimozduló Wiese mentett, cserébe kis híján Almeida talált be, Diego zseniális előreívelése után.

Az első félidő végén megint a brémaiak kapusa volt a főszereplő: a rossz ütemben a tizenhatoson kívülre kimozduló Wiese karatemozdulattal vállba talpalta (!) Olicot, de megúszta az erőszakos cselekedetet egy sárgával, ráadásul a szabadrúgás is levágódott.

A második félidő elején eldőlt a meccs, méghozzá a találkozóra jellemző módon. A 48. percben a hamburgiak zseniális kontrát vezettek, de Olic sikeresen lábon lőtte Wiesét, egy perccel később viszont Hugo Almeida a földön fekvő Rosenberg által visszakotort labdát iszonyú erővel zúzta a bal fölsőbe, 0–1!

A HSV elkeseredett támadássorozatot indított, de a vendégek kapuja mintha be lett volna deszkázva: Sorín gyakorlatilag üres kapunál a labda mellé fejelt, Atouba beadását meg mindenki elvétette. Végezetül Vranjes még kiszállt piros lappal, miután Atouba arcába mászott, de ez sem zavarta a brémaiak örömét.

A már bajnok Bayern kényelmes focival is simán verte a kiesés réme által fenyegetett Bielefeldet: Ribéry és Podolski góljaira nem jött válasz a vendégektől.

Dárdai Pál 11 perc lehetőséget kapott a Leverkusenben nyerő Herthában, amely ezzel a sikerrel nagyon rosszat tett a gyógyszergyáriak UEFA-kupa esélyeinek…

Két már biztonságban levő csapat vívott jó meccset Frankfurtban, az ötgólos találkozót végül megérdemelten nyerte meg a Wolfsburg. Nürnbergben a házigazdáknak élet-halál kérdés volt a három pont begyűjtése: ezt a piros-feketék meg is tették a Duisburg elleni kiesési rangadón, de még így is a vonal rosszabbik felén vannak.

BUNDESLIGA

32. FORDULÓ
Hamburg–Werder Bremen 0–1 (Hugo Almeida 50.)
Bayer Leverkusen–Hertha BSC 1–2 (Sinkiewicz 90., ill. Pantelics 26., Chahed 68.)
Bayern München–Arminia Bielefeld 2–0 (Ribéry 26., Podolski 47.)
Eintracht Frankfurt–Wolfsburg 2–3 (Amanatidisz 22., Weissenberger 61. ill. Grafite 4., Schäfer 28., Dzeko 79.)
Nürnberg–Duisburg 2–0 (Hariszteasz 9., Pinola 32.)