Bundesliga: későn ébredt a Nürnberg, fontos frankfurti siker

2014.03.23. 17:26
A német labdarúgó Bundesliga 26. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén az Eintracht Frankfurt 5–2-es győzelmet aratott a Nürnberg otthonában, így távolabb került a veszélyes zónától. A Nürnberg vereségével a 17., kieső helyen áll.

A kiesési helyosztón a Nürnberg csak akkor kapott észbe, amikor már nagy baj volt. A 21. percben Tranquillo Barnetta szerezte meg a vezetést a vendégeknek Emanuel Pogatetz labdaszerzése után, majd a szünet után az Eintracht további két ütést vitt be: előbb Joselu, majd Alexander Madlung talált be, így az 53. percben már 0–3-at mutatott az eredményjelző.

Josip Drmic és José Campana góljával 2–3-ra még feljött a Nürnberg, ám a 80. percben a kiugró Joseluval szemben elkövetett szabálytalanságért kiállított Javier Pinola piros lapja véget vetett a felkapaszkodásnak. A végére összeomlott a Nürnberg, előbb egy Václav Kadlec-lövés után Joselu értékesítette a kipattanót, majd Joselu passzából Kadlec állította be a 2–5-ös végeredményt.

BUNDESLIGA, 26. FORDULÓ
Nürnberg–Eintracht Frankfurt 2–5 (Drmic 64., Campana 71., ill. Barnetta 21., Joselu 49., 88., Madlung 53., Kadlec 92.)

1. Bayern München 26 24 2 76–12 +64 74
2. Borussia Dortmund 26 16 3 7 59–29 +30 51
3. Schalke 26 15 5 6 51–37 +14 50
4. Bayer Leverkusen 25 14 2 9 41–29 +12 44
5. Mönchengladbach 26 12 6 8 46–32 +14 42
6. Wolfsburg 26 12 5 9 43–40 +3 41
7. Mainz 26 12 5 9 37–40 –3 41
8. Augsburg 26 11 6 9 39–37 +2 39