Micsoda meccs! A Werder Bremen háromgólos hátrányból fordítva győzött a Hoffenheim ellen

K. B.K. B.
2024.09.29. 19:31
1899 Hoffenheim - Werder Bremen
Jens Stage (szemből) mesterhármasával fordított, és nyert a Werder Bremen a Hoffenheim ellen (Fotó: Getty Images)
Háromgólos előnyt elbukott, és 4–3-ra elveszítette a Hoffenheim a Werder Bremen elleni bajnokit vasárnap, a német első osztályú labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában.

Fantasztikusan kezdett a kieső helyen álló, eddig három pontot szerző Hoffenheim az ötpontos Werder Bremen ellen: a 12. percben már háromgólos előnynek örülhetett – Marius Bülter három perc alatt duplázott majd Adam Hlozek is betalált. A hazai szurkolók a történtek fényében érthető módon gálát vártak, ám öt perccel később minden megváltozott, a Hoffenheim francia védőjét, Stanley Nsokit ugyanis kiállították.

Élt a lehetőséggel a vendégcsapat, amely Julian Malatini góljával, valamint Jens Stage duplájával döntetlennel vonulhatott le a félidőre. A második 45 perc elejére aztán Stage mesterhármast ért el, a Werder Bremen oldalára billentve a mérleg nyelvét. A végjátékban akadtak veszélyes helyzetei a hazaiaknak, mindazonáltal az egyenlítés nem jött össze nekik, el kellett könyvelniük a 4–3-as vereséget és a nulla pontot.

NÉMET BUNDESLIGA
5. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Hoffenheim–Werder Bremen 3–4 (Bülter 5., 8., Hlozek 12., ill. Malatini 21., Stage 26., 39., 49.)
Kiállítva: Nsoki (18., Hoffenheim)
Holstein Kiel–Eintracht Frankfurt 2–4 (Macsino 30., 50. – az elsőt 11-esből, ill. Marmus 25., 65., Matanovic 47., Tuta 74.)

KORÁBBAN
Borussia Dortmund–Bochum 4–2 (Guirassy 44., 75., Can 62. – 11-esből, F. Nmecha 81., ill. Bero 16., De Wit 21.)
RB Leipzig–Augsburg 4–0 (Sesko 10., 15., Openda 46., Simons 57.)
Freiburg–St. Pauli 0–3 (E. Szad 12., 72., Afolayan 45.)
Wolfsburg–VfB Stuttgart 2–2 (Wind 20., Amoura 68., ill. Millot 32., Undav 90+7.)
Kiállítva: Amoura (74.), ill. Karazor (63.)
Mainz–Heidenheim 0–2 (Pieringer 15., Schöppner 86.)
Kiállítva: Hanche-Olsen (29.) ill. Dorsch (80.)
Mönchengladbach–Union Berlin 1–0 (Cvancara 90+6.)
Bayern München–Bayer Leverkusen 1–1 (Pavlovic 39., ill. Andrich 31.)