Zárkózik a Leverkusen, Metzelder öngóllal keserítette csapatát

2011.03.20. 18:00
Derdiyok szerezte az első gólt a Schalke elleni siker alkalmával (Fotó: Action Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 27. fordulójának vasárnapi mérkőzésén a Bayer Leverkusen 2–0-ra nyert a Schalke ellen, s ezzel hét pontra megközelítette a listavezető Borussia Dortmundot. A második találatnál Christopf Metzelder a saját kapujába fejelt.

HAJNAL NÉLKÜLI STUTTGART-IKSZ

Nem tudta sorozatban negyedik győzelmét megszerezni a Bundesligában a VfB Stuttgart, de a svábok az egy pontnak is örülhetnek, mert az immár Felix Magath irányította Wolfsburg a 94. percig vezetett a Gottlieb Daimler Stadionban – a vége 1–1.

A meccsen a 40. percben szerzett vezetést a Wolfsburg, egy védelmi hiba – és stuttgarti szempontból szerencsétlenül megpattanó labda – után Grafite hámozta át magát Niedermayeren, majd a léc alá bombázott.

A Stuttgart kétségbeesetten hajtott az egyenlítésre – bármennyire is jók voltak a VfB elmúlt hetekbeli eredményei, a svábok még bőven a veszélyes zónában vannak –, és ez össze is jött. A 94. percben Gentner felívelése után Niedermeier tíz méterről a bal sarokba talált, megmentve ezzel egy pontot. Hajnal Tamás a pénteki edzést is kihagyta egy kisebb combizomsérülés miatt, és a mérkőzésre sem nevezték.

A gelsenkircheniek kispadján az ideiglenesen megbízott Seppo Eichkorn ült, a héten kinevezett új vezetőedző, Ralf Rangnick, aki csütörtökön Felix Magathot váltotta, jövő héten kapcsolódik be a közös munkába a Bajnokok Ligája-negyeddöntős együttesnél. A Leverkusen abban a tudatban lépett pályára, hogy egy győzelemmel közelebb zárkózhat az éllovas Dortmundhoz.

Ennek megfelelően kezdett a hazai csapat, és a 19. percben a svájci Eren Derdiyok révén megszerezte a vezetést. A támadó a leshatárról indult, és a tizenhatos jobb sarkához érve védhetetlenül ágyúzott Neuer kapujába (1–0).

Nem tudni, hogy ez zavarta-e meg Metzeldert, a vendégek védője mindenesetre alig tíz perccel később egy bal oldali beadásnál a büntetőpontról saját kapujába fejelt (2–0).

Hiába próbálkozott ezután a támadások erősítésével a Schalke, a hazaiak kontrollálták a játékot, és megszűrték az akciókat. A második félidőben feszült lett a hangulat, sok volt a tüske, de a Bayert ez vélhetően nemigazán zavarta, ugyanis győzelmével 7 pontra megközelítette az éllovas Dortmundot.