A Juve nem tudta kihasználni a Milan botlását

2010.12.19. 17:09
A Juve sem tudott három ponttal távozni a Chievo otthonából (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 17. fordulójában a Juventus 1–1-es döntetlenre végzett a Chievo otthonában. Michele Marcolini tizenegyest hibázott a hazaiaknál, míg a Juve az 52. perctől emberhátrányban játszott a fiatal Manuel Giandonato kiállítása miatt. A Cataniában 1–0-s vereséget szenvedő Brescia csapatában Feczesin Róbert az 53. percben állt be, Vass Ádám viszont a cserepadról nézte végig a találkozót.

Nem számíthatott könnyű mérkőzésre a Juventus, hiszen a Chievo ebben az idényben már legyőzte az Intert és a Napolit is, valamint döntetlent játszott a Romával.

A találkozó első része kiegyenlített játékot hozott, ám a tizenötödik percben a vendégek csapatkapitánya, Giorgio Chiellini kis híján lerúgta Davide Moscardelli fejét a tizenhatoson belül, így a játékvezető büntetőt ítélt, Chiellinit pedig sárga lapos figyelmeztetésben részesítette.

A tizenegyest Michele Marcolini magára vállalta, ám a Juventus kapusa, Marco Storari bravúros vetődéssel kivédte a bal alsóba tartó lövést.

Bő tíz perccel később feljegyezhettük az első komoly Juve-helyzetet is. Vincenzo Iaquinta sarokkal passzolt a tizenhatoson belül a fiatal Frederik Sörensen elé, aki „csőrrel" lőtt, de a kapufát találta el.

Nem sokkal később azonban már gólnak örülhettek a vendégek szurkolói. Egy bal oldali szögletet követően Iaquinta Fabio Quagliarellához passzolt, aki háttal a kapunak, ollózós mozdulattal a kapufára lőtt, a labda pedig ezúttal a hazaiak kapujába pattant. 0–1

A Juve a vezetés tudatában teljesen átvette a mérkőzés irányítását, viszont az első félidőben nem volt több helyzet, így a szünetben 1–0-s vendégvezetéssel fordultak a felek.

A második játékrész elején felpörögtek az események. Előbb Quagliarella csúsztatott kapura egy beadást, amelyet Stefano Sorrentino a léc alól ütött ki, majd a „zebrák" fiatal védője, Manuel Giandonato kapott piros lapot, mert utolsó emberként szabálytalankodott Kevin Constanttal szemben, így a torinóiak tíz emberrel folytatták a meccset.

Az emberelőnyben játszó Chievo innentől átvette a kezdeményezést és gyakran a kapujához szögezte a Juventus védőit, de nem tudtott igazi veszélyt jelenteni a vendégek kapujára, akik Iaquinta révén tovább növelhették volna az előnyüket, ám az olasz támadó egy az egy elleni szituációban a kapusba lőtte a labdát. Az összességében jól játszó Milos Kraszics is gólt ünnepelhetett volna, ha remek szólója után nem a felső lécet találja el 80. percben.

A hajrában mindent egy lapra feltéve rohamoztak a sárga-kékek és a 93. percben Sergio Pellisier révén sikerült betalálniuk Storari kapujába, beállítva ezzel a végeredményt. 1–1

A Juventus ezzel a döntetlennel csupán egy pontot tudott faragni a Milannal szembeni hátrányából.

A többi, ezzel a mérkőzéssel egy időben kezdődő találkozón a Catania hazai pályán 1–0-ra nyert a Brescia ellen, amelybe Feczesin Róbert az 53. percben – a bajnokság során másodszor – csereként állt be, Vass Ádám pedig a padon ülve nézte végig a találkozót.

CHIEVO–JUVENTUS 1–1

A közel hatvan percet emberelőnyben játszó Palermo csupán 1–1-es döntetlent ért el a Marco Rossit a 33. perctől nélkülöző Bari otthonában. Josip Ilicic révén a szünetben még vezettek a szicíliaiak, ám az 54. percben Andrea Masiello tizenegyesével sikerült egyenlítenie a hazai gárdának.

A Napoli Edinson Cavani 93. percben lőtt bombagóljával hazai pályán 1–0-ra nyert a Lecce ellen, míg a Parma–Bologna mérkőzésen 0–0-s döntetlen született.

NAPOLI–LECCE 1–0

1. Milan 17 11 3 3 29–13 +16  36
2. Napoli 17 10 3 4 26–17 +9  33
3. Lazio 17 10 3 4 24–16 +8  33
4. Juventus 17 8 7 2 32–17 +15  31
5. Roma 17 8 5 4 22–20 +2  29
6. Palermo 17 8 3 6 29–22 +7  27
7. Internazionale 15 6 5 4 20–14 +6  23