Büntetőkkel ejtette ki a másodosztályú ellenfele a Genoát az Olasz Kupából

S. B.S. B.
2024.09.25. 23:10
Sampdoria ment tovább (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Olasz Kupában szerda este az Udinese könnyedén, 3–1-re győzte le a Salernitanát, míg a Genoa tizenegyespárbaj után kapott ki a Sampdoriától, így búcsúznia kellett a sorozattól.

Az Udinese szerezte meg előbb a vezetést, ám a Serie A-ból az előző idényben kiesett Salernitana hamar ki tudott egyenlíteni. Azonban egy büntetővel a félidő előtt vissza tudta szerezni a vezetést a hazai gárda. A második játékrészben pedig sokkal magabiztosabban játszottak az élvonalbeliek és növelni is tudták a különbséget a lefújásig – 3–1 lett a vége.

A Genoa nagyon jól kezdte a találkozót, Andrea Pinamonti találatával már a kilencedik percben vezetést szerezett, amit szinte végig meg tudott tartani. A hajrában azonban meglepő módon ki tudtak egyenlíteni a vendégek, így következhetett a tizenegyespárbaj. A büntetőpontról végül a Serie B-s Sampdoria bizonyult jobbnak, így a Genoának búcsúznia kellett a nyolcaddöntő előtt.