Az 1988-as olimpia előtt és alatt a hazai közvélemény elsősorban a tévéből, a rádióból és az újság(ok)ból tudta meg a híreket. Manapság is használjuk ezeket a forrásokat, ám időközben megjelent az Internet, ami a technikai fejlődéssel együtt átírta a szokásokat.
Ma már elsősorban nem újságokat olvasnak az emberek a városban a metróban, a buszon, a villamoson, hanem egyre többen használják mobiltelefonjukat. Így megnőtt azoknak az eszközöknek, alkalmazásoknak a jelentősége, értéke, amelyek ezt a sokkal gyorsabb információáramlást segítik elő.
Darnyi Tamásról, eredményeiről televíziós, rádiós vagy nyomtatott sajtós cikkeben értesülhettünk. Manapság annyira megváltozott a környezet, hogy a sportolók saját maguk adhatnak hírt a sajtó közreműködése nélkül.
A ma aktív úszóink, köztük például Hosszú Katinka és Gyurta Dániel aktívan használja a Facebookot és az Instagramot. Ilyenkor több olyan információ is belefér, amely nem kapcsolódik szorosan a versenyhez, jobban érinti a magánszférát. Sőt, a sportolók sokszor erre helyezik a hangsúlyt.
Információk Darnyi Tamásról és az 1988-as olimpiáról
Televízió:
Újság:
A ma aktív úszók kiemelt figyelmet fordítanak a közösségi média használatára
Az online sajtónak, köztük honlapunknak pedig nem okoz gondot az időeltolódás: míg a nyomtatott újságok csak egy nappal később tudtak beszámolni Hosszú Katinkáék sikereiről, addig az interneten azonnal kikerültet a cikkek a versenyekről.