A Barcelona megszenvedett az Almería vendégeként, de nyert

2014.11.08. 15:55
Jordi Alba szerezte a Barcelona győztes gólját az Almería ellen (Fotó: marca.com)
A Primera División 11. fordulójában a Barcelona 2–1-re nyert az Almería otthonában. A hazaiak sokáig vezettek, a vendégek Neymar és Jordi Alba góljával fordítottak és nyertek, Luis Suárez csereként beállva két gólpasszig jutott.

A Barcelona a kezdés után magához ragadta a kezdeményezést, elképesztő labdabirtoklási fölényben játszott a meccs elején, de ez igazán nagy helyzetekben nem mutatkozott meg. Az Almería fokozatosan vette fel a találkozó ritmusát, és gyors játékosai révén egyre többször jutott el Claudio Bravo kapujáig.

A 28. percben könnyedén előnybe kerülhettek volna a vendégek: Munir El Haddadi beadását követően Rubén hárította nagy bravúrral Ivan Rakitic fejesét, a lecsorgó labdát Pedro kanalazta vissza középre, ahol a lendületből érkező Lionel Messi négy méterről fejelt kapura – de csak a keresztlécet sikerült eltalálnia.

A gólrekordra törő argentin aztán újra főszerepbe került, méghozzá a 37. percben. A hazaiak tizenhatosának előterében hárman vették körbe, Verza elvette tőle a labdát, majd Fernando Soriano kiugratta a saját térfeléről induló Thievy Bifoumát, aki hatalmas sprintet kivágva lefutotta Marc Bartrát és Javier Mascheranót, majd 12 méterről higgadtan kilőtte a jobb alsó sarkot. 1–0

Az első félidő tükrében nem volt meglepő, hogy Luis Enrique a szünetben kettős cserére szánta el magát, pályára küldte Neymart és Luis Suárezt is Pedro és El Haddadi helyett. Ugyanakkor a kélt világsztár behozatalával sem vált eleinte sokkal veszélyesebbé a Barcelona támadógépezete. A 61. percben Suárez aztán villant, Rakitic szöglete után félfordulatból lőtt nagy erővel kapura öt méterről, a labda a lécet trafálta telibe.

A 73. percben aztán csak összejött az egyenlítés, Messi játszotta meg Suárezt, aki szépen lefordult Ángel Trujillóról, majd centerezése után Neymar lőtt kapura öt méterről, Ximo Navarro pedig már nem tudott menteni. 1–1

A 79. percben Suárez közel járt egy újabb gólpasszhoz, pörgetése után Messi fejese a lécet találta el, ami már a harmadik „keretük" volt a katalánoknak. Ami késett, nem múlott, az uruguayi három perccel később Jordi Albát szolgálta ki, aki öt méterről lőtt Rubén kapujába, amivel kiharcolta a győzelmet csapatának. 1–2