„Rotálnom kellett” – Flick szerint miatta kapott ki a Barcelona

B. D. K.B. D. K.
2024.09.29. 12:28
Hansi Flickék négy gólt kapva kaptak ki (Fotó: Getty Images)
Mint beszámoltunk róla, a spanyol élvonalbeli labdarúgóligát (La Liga) vezető FC Barcelona hét győztes mérkőzés után elszenvedte első vereségét a 2024–2025-ös bajnokságban. A gárda négy gólt kapott az Osasuna vendégeként, a csapat vezetőedzője, Hansi Flick pedig nyilatkozatában választ adott arra, miért ezt a kezdőt küldte fel a pályára.

„Sok a sérültünk, de ez nem lehet kifogásszögezte le Hansi Flick.Ha vetünk egy pillantást a keretünkre, azt látjuk, hogy csupán három középpályásunk maradt, és az egyik védőnk a középpályán szerepel. Nem egyszerű a helyzet, de elfogadjuk.”

A tréner elárulta, Lamine Yamalt miért csupán a kispadra nevezte. „Ha valakit felelősségre kell vonni a vereség miatt, akkor az én legyek! Az én hibám. Rotálnom kellett, szükség volt rá.”

Yamal az 59. percben állt be, az Osasuna negyedik góljánál tőle vették el a labdát, viszont utána, négy perccel később javított, a katalánok második találatát ő szerezte. A 17 éves támadó ezzel nyolc bajnokin már négy gólnál és öt gólpassznál jár. A Bajnokok Ligájában is van már egy találata, így ő lett a mostani idényben az első játékos az öt topligában, aki elérte az öt gólt és az öt gólpasszt.

SPANYOL LA LIGA
8. FORDULÓ
Osasuna–Barcelona 4–2 (Budimir 18., 72. – a másodikat 11-esből, B. Zaragoza 28., Bretones 85., ill. P. Víctor 53., Yamal 90.)