Szocsi 2014: kétharmadnyi gólcsend után beindult Kanada

2014.02.10. 18:20
Fölényes, mégis nehézkes győzelmet aratott a kanadai női jégkorong-válogatott Finnország ellen a szocsi téli olimpián. A címvédő 3–0-ra nyert, miután negyven percig egyetlen találat sem esett.

Nagy küzdelem folyt a pályán a finn és a kanadai női válogatott között. Ritkán fordul elő, hogy két harmad alatt egy gól se szülessen, de most ez is megtörtént. Pedig az olimpiai bajnoki címet védő juharlevelesek jóval aktívabbak voltak: az első két játékrészben 27-szer lőttek kapura, míg a finnek csupán tízszer.

A harmadik játékrészben aztán megtört a csend, az 50. percben emberelőnyben Meghan Agosta-Marciano megszerezte a vezetést Kanadának. A második gólra már nem kellett sokat várni, az 53. percben Jayna Hefford kettőre növelte a különbséget, majd az 57. percben jött harmadik kanadai találat Rebecca Johnston révén.

A továbbiakban már nem változott az állás, tehát a magyar származású kanadai kapus, Shannon Szabados shotouttal zárt.

SZOCSI 2014
Női jégkorongtorna. Selejtező kör, A-csoport
Finnország–Kanada 0–3
(0–0, 0–0, 0–3)
Gól: Meghan Agosta-Marciano (49:27, 0–1), Jayna Hefford (52:24, 0–2), Rebecca Johnston (56:36, 0–3)
Korábbi eredmény: Egyesült Államok–Svájc 9–0
Az A-csoport állása: 1. Egyesült Államok 6 pont (12–1), 2. Kanada 6 (8–0), 3. Finnország 0 (1–6), 4. Svájc 0 (0–14)
A csoportból az első két helyezett egyből az elődöntőbe kerül, míg a 3. és 4. keresztbe játszik a B-csoport 1. és 2. helyezettjével az elődöntőért.