Az orosz Marat Szafinnak ezúttal - sem - sikerült (fotó: Reuters)

Cincinnati, férfi egyes, negyeddöntő:

Robby Ginepri (amerikai)-Marat Szafin (orosz, 4.) 6:2, 6:3

Roger Federer (svájci, 1.)-Jose Acasuso (argentin) 6:4, 6:3
A Cincinnatiben zajló, 2,45 millió dollár összdíjazású férfi tenisztorna negyeddöntőjében a torna negyedik kiemeltje, az orosz Marat Szafin két nagyon sima játszmában kapott ki Robby Ginepritől.

A hagyományos ATP-világranglistán a negyedik, míg az idei eredményeket összesítőn a nyolcadik helyen található orosz klasszis, az idei év első Grand Slam-versenyének, a Melbourne Open-nek a győztese a világranglista 58. helyezettjétől kapott ki, teljesen egyértelmű mérkőzésen.

A nap második negyeddöntőjében a torna első kiemeltje, a svájci Roger Federer két játszmában verte az argentin Jose Acasusót. A svájci világelső az elődöntőben az amerikai Robby Gineprivel mérkőzik.

Toronto, női egyes, negyeddöntő:

Kim Clijsters (belga, 7.)-Flavia Pennetta (olasz, 14.) 6:0, 6:1

Anasztaszija Miszkina (orosz, 9.)-Gisela Dulko (argentin) 6:4, 7:5
A Torontóban zajló, 1,3 millió dollár összdíjazású női tenisztorna negyeddöntőjében az orosz Anasztaszija Miszkina, a verseny kilencedik kiemeltje két játszmában verte argentin ellenfelét, Gisela Dulkót, így elsőként jutott az elődöntőbe.

A honfitársnő, Anasztaszija Miszkina ellenben már elődöntőt játszik a hélten (fotó: Reuters)
A WTA-világranglistán a tizennegyedik helyen álló orosz teniszezőnő dolgát alaposan megnehezítette az elsőszámú, de a világranglistán csak a harmincötödik helyen jegyzett argentin játékos.

Dulko a nyolcaddöntőben a torna címvédőjét, a harmadik helyen kiemelt orosz Szvetlana Kuznycovát verte nagy csatában, 7:6, 7:6-ra. Miszkina most elégtételt vett honfitársnője búcsúztatásáért.

A nap második elődöntőjében a belga Kim Clijsters, a verseny hetedik kiemeltje esélyt nem, mindössze egy játékot adott olasz ellenfelének, a tizennegyedikként rangsorolt Flavia Pennettának.

A belga a nyolcadik, míg olasz ellenfele a harmincadik helyen áll az aktuális WTA-világranglistán, így a kiütéses győzelem igencsak tekintélyt parancsoló és önbizalom növelő a folytatás előtt.

Clijsters az elődöntőben a orosz Anasztaszija Miszkinával, a verseny kilencedik kiemeltjével mérkőzik meg a döntőbe jutásért.